Které Xiaomi mobily obdrží aktualizaci na MIUI 11?

miui 11 nadstavba seznam telefonu

Čínský výrobce Xiaomi už pilně připravuje novou verzi nadstavby MIUI 11. Prozatím není přesněji jasné, které nové funkce se integrují. Alespoň jsme se ale nyní dočkali seznamu zařízení, které mají tuto aktualizaci obdržet. Dočká se poměrně dost majitelů.

Xiaomi telefony, které obdrží aktualizaci na MIUI 11

Vývoj nové nadstavby začal teprve nedávno, takže se nedá ještě ani moc spekulovat o tom, co se chystá. Jakmile se ale první nové funkce objeví, určitě vás o nich budeme informovat. Datum vydání na první telefony se očekává na konci léta až podzim 2019. Při úvodním oznámení začátku vývoje MIUI 11 má být nová nadstavba méně zahlcená, rychlejší a čistší. Zároveň se podobně jako Samsung One UI má více soustředit na moderní protáhlé telefony. To se dá pochopit i tím způsobem, že ovládací prvky budou více ve spodní polovině displeje a vrchní polovina bude k zobrazení informací. Na rozdíl od jiných nadstaveb, nejsou nové verze MIUI spojené s novou verzí Androidu. Proto může nadstavba vycházet i na starší telefony a třeba některé novější Xiaomi telefony běží již nyní na Androidu 9 Pie, i když mají MIUI 10.

xiaomi miui 11 podporovane telefony

Nové funkce tedy neznáme, ale zveřejnil se neoficiální seznam Xiaomi zařízení, na které se nová nadstavba MIUI 11 chystá. Seznam je rozdělený na dvě poloviny. Nejprve se jedná o Xiaomi Mi telefony, poté jsou na řadě Redmi. Celkově půjde o zhruba 40 modelů, které mají obdržet novou nadstavbu. Výsledný seznam bude mírně větší, protože čínská společnost určitě vydá během jara a léta několik nových telefonů.

Řada telefonů Xiaomi Mi s plánovanou podporou MIUI 11: Xiaomi Mi MIX 3, Mi 9, Mi MIX 2, Mi MIX 1, Mi 6X, Mi 6, Mi Note 2, Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Mi Max, Mi Max 3, Mi PlayMi 8 a Mi 8 Lite.

Řada telefonů Redmi s plánovanou podporou MIUI 11: Redmi Note 7, Redmi Note 7 ProRedmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/3X, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 6, Redmi Note 6 Pro, Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5 a Redmi 5A.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jste spokojeni s nadstavbou MIUI 10? Těšíte se na MIUI 11?

Zdroj: mydrivers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)