Xiaomi Redmi 5A představení: Nízká cena na prvním místě

xiaomi redmi 5a

Několik měsíců zpět se odhalil model Redmi Note 5A, nyní se dostává na menší verzi Xiaomi Redmi 5A. Opět se vsází hlavně na nízkou cenu, která bude u nás menší než 3 tisíce Kč. Jedná se tak o jeden z nejlevnějších telefonů s Androidem o zavedené značky.

Uvnitř Redmi 5A se událo málo změn

Displej telefonu má velikost 5 palců, rozlišení je pak 720p, což se ale od zařízení s takhle nízkou cenou dá čekat. O výkon se stará procesor Snapdragon 425. Přímo z krabice už poběží telefon na nové nadstavbě MIUI 9, dále má 2GB RAM a 16GB vnitřní paměti. Případně vnitřní paměť půjde rozšířit o microSD karty.

Fotoaparát Redmi 5A má 13 MPx a světelnost f/2.2. Na přední straně najdeme 5 MPx selfie kameru, telefon dokáže nahrávat video v 1080p při 30 FPS. Baterie má kapacitu 3 000 mAh. Ve výsledku se tak jedná o minimální skok oproti Redmi 4A. Jde spíše jen o nahrazení modelu ve výrobě.

Partnerem zpráv o produktech Xiaomi je společnost Beryko.cz.

Který levný telefon byste si pořídili – Xiaomi, nebo dáváte přednost jiným značkám?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)