TOPlist

Xiaomi Redmi S2: První pohled na levný telefon se zajímavými parametry

xiaomi redmi S2 prvni pohled

Dostal se nám do rukou exkluzivní mobil Xiaomi Redmi S2, který byl před malou chvílí představen v Číně. V předchozím článku jsme vám přinesli hlavně základní specifikace a fotografie. Nyní se v krátkém pohledu podíváme na žhavou novinku podrobněji.

Xiaomi Redmi S2: 18:9 displej, Snapdragon 625 a duální fotoaparát

Na přední straně najdeme 5,99″ velký displej s HD+ rozlišením. Z krátkého testování jsme s menším rozlišením neměli problém. Horší to bylo s používáním na denním světle, obzvlášť v těchto dnech, kdy Slunce svítí hodně. I při nastavení maximálního jasu byla čitelnost špatná. Jde zkrátka vidět, že jde o levnější telefon. Displej má moderní poměr stran 18:9.

Xiaomi Redmi S2 – preview – first look – SvetAndroida.cz

Xiaomi Redmi S2 - preview - first look - SvetAndroida.cz

Konstrukčně je na tom velmi dobře, přesně tak, jak se očekává od Xiaomi zařízení. Nikde se nic neprohýbalo nebo nevrzalo. Oproti Mi Mix 2S je také mnohem lehčí, což je samozřejmě způsobeno tím, že nemá tělo z keramiky, jako vlajkový model značky. Na zadní straně potěší čtečka otisků prstů, se kterou jsme během testování neměli problém. V levé horní části zad se nachází duální fotoaparát s 12 a 5 MPx, ten je ve vertikální poloze, podobně jako iPhone X. Selfie kamera má 16 MPx

Fotografií jsme udělali pár a jejich kvalita byla taková, jaká se od levného telefonu očekává. Nekonalo se žádné kladné ale ani záporné překvapení. Záporně se už ale musíme vyjádřit k použití microUSB konektoru, který už má nejlepší léta za sebou. I díky použití microUSB se pak musí počítat s tím, že Redmi S2 má 3,5mm jack, který se nachází na horní straně, hned vedle infraportu.

xiaomi redmi S2 cena

Nejvíce toho ale očekáváme od výdrže baterie, kde se kombinací úsporného čipsetu Snapdragon 625 a rozlišení HD+ můžou stát divy. Kapacita sice není největší, má 3 080 mAh, ale v reálném použití jsme během testování byli spokojeni. Telefon jsme měli k dispozici na necelý den a i přes to, že jsme jej hodně používali, tak baterie neklesla pod 80 procent. Rovnou z krabice poběží na Androidu 8.1 Oreo a nadstavbě MIUI. Zde jsme se nedočkali žádných překvapení. Cena Xiaomi Redmi 2S  je 999 CNY, v přepočtu s DPH tak 3 999 Kč.

[aps_product_sz id=“491256″]

Jak se vám líbí Xiaomi Redmi 2S?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)