TOPlist

Xiaomi Redmi Note 6 Pro recenze: Cenově dostupný kovový telefon se čtyřmi fotoaparáty

Xiaomi Redmi Note 6 Pro Recenze: Výřez pro všechny

Neuplynul ani půlrok, co jsme v redakci recenzovali Xiaomi Redmi Note 5, který se nám velice líbil. A už tu máme nástupce – Xiaomi Redmi Note 6 Pro, jenž disponuje nepřehlédnutelným výřezem. Čínský výrobce s uváděním nových modelů rozhodně nelení. Co novinka přinesla nového krom zmíněného výřezu? To se hned dozvíte z naší recenze!

Obsah recenze Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Co najdeme v balení Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Pokud už jste nějaký telefon od Xiaomi měli, tak vás na balení Xiaomi Redmi Note 6 Pro nic nepřekvapí. Jedná se o typickou oranžovou krabičku Xiaomi, která ukrývá i pro danou firmu typický obsah – bílou 10W (5V / 2A) nabíječku, dobíjecí microUSB kabel stejné barvy, jednoduchou brožurku a sponku pro vysunutí slotu pro sim karty. Krom výše zmíněného, v balení najdeme už jen samotný telefon a jednoduché ochranné pouzdro, které telefonu opravdu výborně sedí. Materiál pouzdra je na dotek příjemný a dobře se v něm telefon drží.

Balení Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Dílenské zpracování Xiaomi Redmi Note 6 Pro je na vysoké úrovni

Na recenzi jsme měli zapůjčenou černou variantu. Nejdříve si popíšeme telefon ve vypnutém stavu – tedy v takovém, ve kterém ho vyndáte z krabičky. Nebude nás tak rozptylovat rozsvícený displej a některé detaily, jako výřez, se ztratí. V rukách telefon působí lépe než na fotografiích. Fotografie ukážou pouze design – a zároveň hodně záleží na fotografovi, jak k nafocení telefonu přistoupí. Xiaomi Redmi Note 6 Pro svým designem na fotografiích nešokuje – neřeknete si u něj na první pohled příslovečné „wow“. Černá varianta ve vypnutém stavu působí velmi konzervativním, seriózním dojmem.

Přední strana  Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Když jsme telefon vzali do rukou, ten pocit se ještě zvýraznil. Nikde nic nevrže, všechno je slícované naprosto přesně, tlačítka se ani trochu neviklají a matná, kovová záda jsou na dotyk opravdu příjemná. Telefon jako celek působí v rukách doopravdy skvěle. Jediný prvek, který ve vypnutém stavu, mírně „vybočuje“ je duální fotoaparát na zádech. Ten, přibližně jedním milimetrem, vystupuje z těla ven. Takové řešení nemáme moc rádi, ale vzhledem k tomu, že telefon jsme většinu času používali v dodaném pouzdru, jak ho bude používat většina uživatelů, to příliš nevadí. Zároveň je ale nutno poznamenat, že telefon vypadá velmi podobně, jako starší Xiaomi Redmi Note 5. Ale drobné rozdíly se najdou – dnes recenzovaný telefon nemá například „lícovací“ proužky na zadní straně. Podle nás je to dobrý krok vpřed, protože čistější design prostě vypadá lépe.

Přesto bychom nějakou výtku měli. Telefon je tenký a má dost zaoblené hrany, které ten pocit ještě umocňují. Když jsme telefon používali jen tak bez pouzdra, tak nám kvůli tomu několikrát málem vyklouzl z ruky. To se nám stávalo hlavně, když jsme telefon brali do ruky. Když už byl telefon v ruce, tak už držel pevně na místě. Abychom byli féroví – ani jednou nám doopravdy na zem nespadl, ale při úchopu do ruky nepůsobil úchop tak jistě. To se ale bleskově napravilo, když měl telefon nasazené přiložené pouzdro. Pak telefon držel v ruce téměř jak přibitý. Navíc zmizel problém s otisky prstů na zadní straně. Bohužel s tím telefon zároveň přišel o trochu svého kouzla. Kov na zadní straně jednoduše vyvolává dojem kvalitního zpracování.

Jak je na tom konstrukce Xiaomi Redmi Note 6 Pro?

Co ale s nasazením pouzdra nezmizí, jsou kvalitní boční tlačítka. Ta využívají kvalitní spínače. Jejich stisk je jistý, kolébky tlačítek se nehýbají a při stisku vydají slyšitelný cvak. Ne takový, který by už rušil, ale dostatečný, abyste si byli stisknutím tlačítka opravdu jistí. To platí pro všechna tlačítka – ovládání hlasitosti i zapínací tlačítko. Obě najdeme na pravé straně telefonu. Na horní straně najdeme 3,5 mm zdířku pro sluchátkový konektor, mikrofon a dnes už raritní infraport.

Levá strana nabídne schovaný šuplík pro sim kartu a druhou sim kartu, nebo microSD kartu. Na spodní straně se nachází mono reproduktor a bohužel jen microUSB konektor. Velká škoda, že už není osazen moderním USB-C. Na zadní straně najdeme čtečku otisků prstů. K ní nemáme žádné výhrady. Rozpoznání otisků bylo rychlé a přesné. V levé horní části zadní strany najdeme vystouplý duální fotoaparát. Po nasazení přiloženého pouzdra, je fotoaparát zhruba na stejné úrovni, jako jsou okraje pouzdra. Celkové rozměry telefonu činí 157,9 x 76,4 x 8,3 mm. Zvýšenou IP odolnost proti vodě či prachu telefon nenabízí. S tím jsme ale počítali – ostatně v této cenové hladině ji mnoho zařízeních nemá.

Redmi Note 6 Pro je dostupný ve čtyřech barevných variantách

Xiaomi Redmi Note 6 Pro má celkem čtyři barevné varianty – černou, modrou, červenou a růžovou. Přední stranu mají ovšem všechny barevné variantu stejnou – černou. Liší se „pouze“ barvou na okrajích a zadní straně. Červenou variantu bohužel na našem trhu nenajdeme, ale ostatní jsou běžně dostupné.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro barevné varianty

Obaly, pouzdra a krycí skla pro telefon Redmi Note 6 Pro

V balení je sice přiložen jednoduchý kryt z měkkého TPU, ten ale poskytne telefonu jen základní stupeň ochrany. Telefonu sice sedne opravdu dobře, ale je tenký, takže telefon ochrání jen před nečistotami a škrábanci. Případný pád by ale ztlumil jen opravdu minimálně nebo vůbec. Xiaomi je naštěstí v Asii velmi populární, takže výrobci pouzder jsou na pozoru a obvykle dokáží nabídnout i několik kompatibilních pouzder krátce po vydání telefonu. Nejinak je tomu i u Xiaomi Redmi Note 6 Pro. V zahraničních obchodech (jak v nich nakoupit) lze najít spoustu kompatibilních pouzder. V zahraničí je v nabídce téměř 500 různých pouzder. Musíme však upozornit na jeden drobný háček – při objednávání pouzdra si dávejte pozor na přesný název telefonu – Redmi Note 6 Pro. Existuje totiž hned několik podobně pojmenovaných telefonů, jako Redmi Note 5 Pro nebo Redmi 6 Pro, které se rozměry liší.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro pouzdra kryty obaly

Většina pouzder ale nekryje přední stranu telefonu. A obecně displeje bývají na poškození náchylné. Pro dokonalou ochranu celého zařízení, můžete ochránit displej pomocí ochranné fólie nebo krycího skla. Takové tvrzené sklíčko váš displej ochrání, nejen proti škrábancům, ale i třeba proti případnému prasknutí, kdy většinou praskne jen ochranné sklíčko a samotný displej zůstane v pořádku. Nejde ale jen o ochranu. Na výběr je solidní výběr alternativních povrchů, jako je například matný povrch skla, případně jsou dostupná i sklíčka se speciální oleofobní vrstvou, která pomůže v boji proti snadno viditelným otiskům prstům.


Výřez v displeji – dominantní prvek čelní strany

Nastal čas telefon zapnout. Ihned se objeví masivní výřez, který prostě nejde přehlédnout. Stále žijeme v době výřezové, tak mu dejme možnost svou přítomnost obhájit. Najdeme v něm vylepšený duální selfie fotoaparát v konfiguraci 20 + 2 Mpix. Přesně uprostřed výřezu, najdeme reproduktor a směrem k levé straně narazíme na senzory a notifikační diodku. Čtete správně – schválně jsem napsal diodku, protože je strašně maličká a slabě svítící. Svítit zvládne pouze bíle. Upřímně jsme z ní byli zklamaní – notifikační dioda by nás na událost měla jasně upozornit, nikoliv být snadno přehlédnutelná.

Zmiňovaný výřez je opravdu velký a místa po stranách pro displej zbylo minimum. Kvůli tomu několik ikon ze stavové lišty prostě neuvidíte. Standardně se vejde jen ukazatel baterie, síly (jednoho) signálu a Wifi. Další ikony, včetně například ikony tichého režimu, už se prostě nevejdou. Ano, ikony si můžete přeřadit dle vaší priority, ale prostě není místo. Nemluvě o stavu, kdy byste využívali třeba dvě sim karty najednou. Abyste zobrazili všechny stavové ikony, musíte stáhnout dolů notifikační centrum. Nepraktické.

Ano, výřez jde skrýt, ale to neřeší problém se stavovými ikonami. Výřez sám je navíc dost vysoký. Do displeje se zakousl zhruba 0,5 cm hluboko. Samotný horní okraj nahoře dá dalších 0,5 cm. To je centimetrový rámeček na většině horní části displeje. Pokud výřez skryjete softwarově pomocí systémového nastavení v systému, přičtěte si další 2 mm navíc pod výřezem. V takovém případě horní černá část telefonu činí 1,2 cm. Ono se to nezdá, protože displej má velkou úhlopříčku, ale je to dost. Lowend z minulé řady Xiaomi Redmi 5 měl horní okraj široký 0,9 mm a žádný výřez. Neměli bychom nic proti malému výřezu, jako má třeba Essential Phone, ale provedení výřezu u recenzovaného Xiaomi je už nepraktické. Můžeme tedy s klidným srdcem prohlásit, že výřez u Xiaomi Redmi Note 6 Pro není přítomný z praktických důvodů, ale čistě „estetických“.

Displej Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Celá čelní strana telefonu je kryta ochranným sklem Gorilla Glass. Oproti předchozím modelům se zvětšila úhlopříčka displeje, která měří už 6,26 palce. Rozlišení činí 2280 x 1080 px, přičemž se jedná o lcd panel typu IPS s moderním poměrem stran 19:9. A hned musíme říct, že se nám opravdu líbil. Už předchůdce disponoval displejem s dobrým podáním barev, vysokým jasem a kontrastem. Xiaomi Redmi Note 6 Pro se v tomto ohledu vůbec nezhoršil – naopak. Pokud bychom měli vyzdvihnout pouze jednu stránku přístroje, která se nám líbila nejvíce, tak by to byl právě displej.

Displej Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Sice je zachmuřený podzim a příliš ostrého sluníčka jsme si při testování neužili, ale o schopnosti displeje zobrazit obraz i při jasném letním sluníčku nepochybujeme. Osazený displej dokáže jas snížit na opravdu nízkou úroveň, takže je jeho použití v nočních hodinách naprosto bezproblémové. Trochu škoda, že si automatika nechává drobnou rezervu a jas na minimum sama nikdy nedá. A to ani v absolutní tmě. Jas si ale můžeme stáhnout sami (či použít alternativní aplikaci). Displej toho schopný je. Pokud vezmeme v potaz celkovou cenu telefonu, tak si displej určitě zaslouží pochvalu.

Jak je na tom kvalita zvuku u Xiaomi Redmi Note 6 Pro?

Spodní strana sice vypadá, že by reproduktory mohly být dole dva, ale nejsou. Osazen je stále jen jeden reproduktor a to na pravé straně. Otvory na levé straně slouží zde umístěnému mikrofonu. Pokud si vyloženě něčím nezakryjete otvory na pravé dolní straně, tak je hlasitost reproduktoru dostatečná a zcela odpovídající ostatním telefonům na trhu. S telefonem jsme používali špunty KZ ZS 3 a jeden večer jsme vyzkoušeli i náhlavní Sennheiser HD 598 CS. Výslednou kvalitou jsme byli příjemně překvapeni. Nejlepším v kategorii jako je např. LG G7 ThinQ, konkurovat nemůže, ale pokud vyloženě nejste audiofil, tak vám Xiaomi Redmi Note 6 Pro dobře poslouží. Povšimněte si obrázku ekvalizéru níže – některé aplikace mají drobný problém kosmetického charakteru se softwarově skrytým výřezem. Můžeme zde vidět, že černý horní pruh přeškrtl název aplikace.


Výkon Redmi Note 6 Pro stačí i na náročnější hry

Tady se toho oproti předchůdci příliš nezměnilo. Znovu je osazen 14 nm čipset od Qualcommu – Snapdragon 636, který nabídne dohromady osm jader. Ty jsou uspořádány ve dvou skupinách po čtyřech – čtyři výkonná jádra a čtyři úsporná s nižší frekvencí jader. Procesor doplňuje grafická karta Adreno 509. Námi testovaný telefon měl 4 GB RAM a 64 GB úložiště, přičemž u nás koupíte i levnější 3 GB / 32 GB verzi. V zahraničí je ještě dostupný model 6 / 64 GB.  Telefon jsme otestovali v benchmarku Geekbench 4. Ten nám dá dva výsledky – pro jedno procesorové jádro a pro více jader. Dosažené výsledky činí 1343 bodů v jednojádrovém testu a 4900 bodů ve vícejádrovém.

Antutu telefon dosáhl na 116 318 bodů .Výsledky zhruba odpovídají tomu, čeho by telefon se Snapdragonem 636 měl dosahovat. Zároveň znamenají, že si na telefonu zahrajete i náročnější hry jako PUBG nebo Unkilled. Fortnite oficiální cestou bohužel prozatím ne.

[aps_product_sz id=“505855″]

Podporuje Redmi Note 6 Pro Dual Sim?

Ano, telefon Xiaomi Redmi Note 6 Pro podporuje Dual Sim. Jeho šuplík má místo na dvě Nano SIM karty, přičemž první pozice je vyhrazena exkluzivně SIM kartě, zatímco druhá je hybridní – sdílená pozice s microSD kartou, kdy lze použít v jeden moment vždy jen jedna z nich. Pokud microSD kartu nepoužíváte, je jedno do které pozice vaši SIM kartu osadíte. Ta bude fungovat stejně dobře v obou slotech. Z obou SIM karet můžete volat, posílat SMS a používat data. V nastavení telefonu si lze nastavit duální 4G pro obě SIM karty, takže je možné mít LTE aktivní na obou kartách zároveň. Pro každou SIM kartu lze nastavit vlastní datový limit. Můžete si zvolit, kterou SIM kartu má telefon preferovat pro volání a kterou pro internet.

Sim Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Dále u Xiaomi najdeme podporu Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 i 5 GHz). Bohužel NFC stále přítomno není. Už i u nás se bezkontaktní platby rozšířily natolik, že si mnoho uživatelů telefon bez NFC prostě nekoupí. Absenci NFC považujeme za jasné mínus. Telefon na horní straně obsahuje infraport. Ten jsme vyzkoušeli na dvou dostupných televizorech. Integrovaná aplikace Mi ovladač udělala z prvního nastavení jednoduchou záležitost. GPS je integrováno ukázkově. Telefon podporuje hned čtyři navigační systémy GPS, Galileo, Glonass a čínské BeiDou. Satelity prvních tří jsme zachytili, BeiDou u nás dostupné není. Signál byl obecně vždy zachycen velice rychle a do cíle jsme vždy dorazili v pořádku. V tomto ohledu si telefon zaslouží pochvalu. Za co pochválit nezaslouží, je připojení přes zastaralý konektor microUSB.

Satelity Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Zachycené satelity včetně evropských ze systému Galileo.

Funguje Xiaomi Redmi Note 6 Pro s “českým” LTE?

Xiaomi dříve do svých telefonů neosazovala pro nás důležité LTE pásmo B20. Spousta uživatelů, tak byla nucena přežívat na zastaralých 2G sítích nebo minimálně rozšířených 3G. Naštěstí jsou tyto doby už historií. Poté, co Xiaomi vstoupilo na evropské trhy, začala být podpora zdejších sítí normální pro většinu zde oficiálně prodávaných telefonů. Xiaomi Redmi Note 6 Pro podporuje pásmo B20 a s českým LTE si poradí na jedničku.

Podporovaná pásma:

  • 2G – 900, 1800, 1900 MHz
  • 3G – 850, 900, 1900, 2100 MHz
  • 4G (LTE) – 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz

Verze Androidu a aktualizace – Android s MIUI polevou

Xiaomi Redmi Note 6 Pro používá vlastní nadstavbu Androidu MIUI 9.6. Ta je postavená na Android 8.1 Oreo. Výrobce se o svůj telefon dobře stará, protože během testování dorazily hned dvě aktualizace. Za to ho musíme pochválit. Někteří MIUI příliš nemusí, ale v tomto konkrétním případě jsme s ním byli zcela spokojeni. Po celou dobu testování telefon reagoval svižně, takže jsme se nesetkali s žádným problematickým chováním. Pravda – předinstalovaných aplikací je v telefonu dost. Ale zase některé z nich jsou opravdu užitečné – takový zámek aplikací pro uzamčení zpráv se hodí asi všem. Pro lepší oddělení osobního a pracovního života, lze využít „Druhý prostor“. Ten vytvoří zcela nové, druhé prostředí s vlastním nastavením, účty, aplikacemi atd. S ním získáte vlastně dva telefony v jednom. Škoda, že aplikace, které nepotřebujete, odebrat nejdou. Respektive několik málo z nich odebrat lze (např. MIUI fórum, Mi ovladač), ale jedná se jen o několik málo výjimek.

Prostředí MIUI a předinstalované aplikace. Na posledním obrázku jsou i některé námi doinstalované aplikace

S čím ale spokojeni nejsme, je stavová lišta. Sice si ji díky MIUI můžete bohatě upravit, ale výřezu se nezbavíte. Díky němu, spousta stavových ikonek skončí nezobrazena. Xiaomi na tuto variantu trochu myslelo a přidalo zobrazení stavové lišty i do rychlého panelu, který „vytáhnete“ pohybem prstu od horního okraje telefonu. Ale to nám přijde, jako trochu nepraktické řešení. Výřez jde softwarově skrýt, ale počítejte s tím, že vrchní černý proužek bude docela široký.

Zámek nastaví pro vybrané aplikace heslo. Výřez jde softwarově skrýt. Druhý prostor pro dvě odlišná prostředí telefonu. Některé aplikace jdou odebrat.

Baterie a výdrž Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Osazená baterie má solidní kapacitu 4000 mAh a výdrž telefonu je přímo ukázková. Xiaomi Redmi Note 6 Pro nám vydržel více než dva dny běžného používání. Nenáročným uživatelům by mohl vydržet i dny tři. Telefon jsme typicky využívali tři až čtyři hodiny denně. Oproti předchůdci je výdrž o trochu nižší. Vnitřky telefonů jsou podobné – čipset i kapacita baterie jsou dokonce stejné, ale novější Redmi Note 6 Pro musí živit větší displej. Nejde ale o nic závažného. Horší je, že dnes recenzovaný telefon ztratil podporu rychlonabíjení QuickCharge. Přiložené 10W nabíječce trvá telefon nabít něco málo přes dvě hodiny a čtvrt. Bezdrátové nabíjení přítomno není.

Jak fotí Xiaomi Redmi Note 6 Pro?

V levé horní části zadní strany najdeme duální fotoaparát ve svislé konfiguraci 12 + 5 Mpix. Mezi dvojicí fotoaparátů najdeme vtěsnaný duální LED blesk. Hlavní 12 Mpix fotoaparát využívá senzor od Samsungu S5K2L7 s velikostí pixelu 1,4 µm, přičemž světelnost jeho objektivu je f/1,9. Optická stabilizace obrazu není přítomna. Druhý 5 Mpix fotoaparát používá senzor Samsung S5K5E8 s velikostí pixelu 1,12 µm a světelností f/2.0. Vylepšení oproti předchozímu modelu se dočkal přední selfie fotoaparát v konfiguraci 20 + 2 Mpix.

Manuální režim. Režim Čtverec. Režim Portrét s upozorněním na špatné světelné podmínky. Mód Panorama.

Aplikace fotoaparátu je poměrně jednoduchá. Na výběr jsou čtyři módy focení (Fotografie, Portrét, Čtverec, Panorama) + mód manuální. Dá se mezi nimi rychle přepínat pomocí táhnutí prstem z jedné strany na druhou. Na horní straně můžete zapnout / vypnout blesk, pomoc od integrované AI a HDR režim. Další možnosti naleznete pod společnou ikonou v pravém horním rohu, včetně nastavení. Na spodní straně hledáčku vám u některých módů telefon napovídá tipy, abyste docílili lepších fotografií. Upozorní vás, pokud je zrovna málo světla, nebo jste příliš blízko k fotografovanému objektu. Kvalita výsledných fotografií, udělaných za dobrých světelných podmínek, je povedená. Snímky nejsou rozplizlé, mají vysoký kontrast a jsou pěkně ostré. Výborně funguje portrétní režim.

Natáčení videa s Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Oficiálně Xiaomi Redmi Note 6 Pro podporuje záznam videa maximálně s rozlišením Full HD a 30 snímky za sekundu. To je dnes už dost málo, nicméně naštěstí se nejedná o omezení hardwaru. Osazený Snapdragon 636 zvládne nahrávat i 4k video. K nahrávání ve 4k, ale budete muset stáhnout alternativní nahrávací aplikaci. Při nahrávání videa je k dispozici elektronická stabilizace obrazu EIS. Vzhledem k cenové kategorii přístroje, nám kvalita natočených videí přišla dobrá. Sic fotografie jsou určitě jistější parketou dnes testovaného přístroje.

Xíaomi Redmi Note 6 Pro – testovací video

Xíaomi Redmi Note 6 Pro - testovací video

Xiaomi Redmi Note 6 Pro – noční video test

Xiaomi Redmi Note 6 Pro - noční video test

Cena telefonu Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Telefony od Xiaomi se většinou chlubí dobrým poměrem cena/výkon. Nejinak je tomu i dnes s Xiaomi Redmi Note 6. Jeho 3GB/32GB varianta stojí 5890 Kč. Námi testovaná varianta 4GB/64 GB vyjde jen o pár stokorun dráž – 6690 Kč. To jsou solidní cenovky na telefon s takto kvalitním zpracováním a takto dobrým displejem.

Dostupnost Xiaomi Redmi Note 6 Pro

V době vydání recenze je již Xiaomi Redmi Note 6 Pro oficiálně dostupný i v českých obchodech. Telefon se u nás začal prodávat na začátku října 2018. O barevných variantách i paměťových verzích si můžete přečíst výše.

Konkurence pro Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Nebudeme chodit kolem horké kaše – asi největším soupeřem je předchozí model Xiaomi Redmi Note 5. Má o trochu menší displej bez výřezu, horší selfie kameru, ale lepší výdrž na baterii a podporuje rychlonabíjení. Jinak jsou si telefony dost podobné. Pětka je ale navíc levnější – dá se koupit za částky pod pět tisíc korun. Druhým konkurentem je znovu telefon z vlastní stáje – Xiaomi Mi A2. I ten nabídne perfektní dílenské zpracování a k tomu přidá čistý Android. Pokud MIUI nemusíte, je to jasná volba. Bohužel jeho velkým mínusem je baterie s menší kapacitou. Pokud vám nevadí mírně větší velikost telefonu, přichází v úvahu i Honor 8X, který nabídne ještě o něco vyšší výkon včetně podpory NFC.

Xiaomi Redmi Note 5; Xiaomi A2; Honor 8X

Finální zhodnocení Xiaomi Redmi Note 6 Pro: Dobrý, ale…

Co nám tedy Xiaomi Redmi Note 6 Pro nabídne? Například poctivé dílenské zpracování na úrovni, jehož kvalita vás jistě potěší. Výrobce při výrobě telefonu rozhodně nešetřil. Škoda, že to samé se nedá říci i o některých jiných vlastnostech. Xiaomi stále nevzalo na milost NFC, které stále chybí. Je konec roku 2018 a v telefonu je pořád osazen jen microUSB konektor. Xiaomi Redmi Note 6 Pro nabídne větší displej s výřezem, ale zároveň samotná velikost výřezu znepříjemní používání telefonu, protože se na displej nevejdou všechny stavové ikony. Krok dopředu, krok zpět.

Přes mírně negativní podtón v závěru, nás Xiaomi Redmi Note 6 Pro vyloženě nezklamal. Hlavní fotoaparát umí dělat povedené snímky a displej je opravdu dobrý. Ale zároveň ani vyloženě neoslnil. Buďme upřímní – Xiaomi Redmi Note 6 Pro je kvalitní telefon, ale není sám. Spousta jeho Xiaomi sourozenců nabídne velice podobné vlastnosti za obdobnou cenu. Pakliže jeden takový telefon už vlastníte, upgrade na dnes recenzovaný telefon nedává smysl. Pokud ale máte starý telefon, pak byste dnes recenzovaný model zvážit mohli. Starší Note 5 ale může takové rozhodování značně zkomplikovat.

Klady Xiaomi Redmi Note 6 Pro

+ poctivé dílenské zpracování
+ kvalitní displej
+ výdrž na baterii
+ 3,5 mm zdířka pro audiokonektor
+ časté aktualizace systému
+ cena

Zápory Xiaomi Redmi Note 6 Pro

– kvůli výřezu se nevejdou všechny stavové ikony
– bez pouzdra poněkud nejistý v ruce
– pouze microUSB
– chybí NFC
– velmi slabá notifikační dioda

Za zapůjčení děkujeme společnosti Xiaomi-Czech.cz.

Jak se vám líbí telefon Xiaomi Redmi Note 6 Pro?

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)