Xiaomi Redmi 6 Pro představení: Výřez už i v nižší třídě

Xiaomi Redmi 6 Pro

Tablet Xiaomi Mi Pad 4 nebyl jedinou novinkou od této čínské společnosti. Na stejné akci se představil i telefon Xiaomi Redmi 6 Pro. Jde o první Redmi telefon s výřezem a opět se tlačí na co nejnižší cenu.

Xiaomi Redmi 6 Pro oficiálně: Klasika od Xiaomi s výřezem

O výkon se stará “starý známý” Snapdragon 625, který Xiaomi používá v telefonech již několik let. Jedná se o osvědčenou kvalitu. Čipset je úsporný a nabízí i poměrně dost výkonu na každodenní práci. Na druhou stranu žádný rychlík už to také ve své kategorii není, existují už i o dvě až tři generace novější čipsety, jako třeba Snapdragon 636, který už můžeme vídat také v některých Xiaomi telefonech.

xiaomi redmi 6 pro fotoaparat

Displej má velikost 5,84 palce, poměr stran 19:9 a rozlišení 2280 x 1080 pixelů. Prodává se ve verzích s 3GB RAM a 32GB vnitřní pamětí a také 4GB RAM a 32/64 GB úložištěm. Na zadní straně se nachází duální fotoaparát s 12 a 5 MPx. Na přední straně je 5 MPx selfie kamera. Rozměry jsou 149 x 71 x 8 mm váží 178 gramů. Baterie má kapacitu 4 000 mAh, nechybí ani čtečka otisků prstů, která je na zadní straně.

xiaomi redmi 6 pro displej

Z dalších parametrů zmiňme podporu Dual Sim, podpora odemykání pomocí obličeje. K dispozici je v černé, zlaté, růžové, modré a červené barvě. Cena Xiaomi Redmi 6 Pro začíná na částce 999 CNY, to je v přepočtu s DPH cca 4 100 Kč. Nejvybavenější model pak stojí 1299 CNY, to je cca v přepočtu 5 300 Kč.

Jak se vám líbí mobil Xiaomi Redmi 6 Pro?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)