Menu

Xiaomi Mi A2 prošel testem výkonu: Potvrzují se parametry Android One telefonu

Po úspěchu Mi A1 je druhá generace Xiaomi Mi A2 hodně očekávaná. A právě tento telefon se nyní objevil v benchmarku Geekbench. Potvrdil tak specifikace, o kterých se již několik týdnů spekuluje, novinka bude vycházet z Xiaomi Mi 6x.

Xiaomi Mi A2 nebude ve střední třídě žádné ořezávátko

Celkově získal telefon Xiaomi Mi A2 v Geekbench 1630 bodů v single-core testu a 4657 bodů v multi-core testu. O výkon se stará Snapdragon 660, což je ta vyšší verze čipsetu z řady Snapdragon 6XX. Dále má 4GB RAM a 64GB vnitřní paměť. Vzhledem k tomu, že vychází z modelu Xiaomi Mi 6X, tak se očekává i varianta s 6GB RAM a 128GB vnitřní pamětí.

xiaomi mi a2 design

Design Mi A2 bude stejný jako u Xiaomi Mi 6X

Displej telefonu má mít 6 palců a FullHD+ rozlišení. Na zadní straně se bude nacházet duální fotoaparát s 12 a 20 MPx, přední selfie kamera má mít 20 Mpx. Velkým plusem pro mnohé je pak program Android One, takže tento telefon přijde s čistou verzí Androidu 8.1 Oreo bez nadstavby MIUI. Chybět nebude ani USB-C, 3,5 audio konektor už ale ano. Baterie o kapacitě 3 010 mAh bude podporovat i rychlé nabíjení Quick Charge 3.0.

xiaomi mi a2 benchmark

V tuto chvíli není jasné, kdy se Xiaomi Mi A2 oficiálně představí, ale vzhledem k tomu, že úniky a spekulace se každým dnem zvyšují, nedivili bychom se, kdyby to bylo ještě tento měsíc. Zároveň s tímto telefonem by se měl představit o model Xiaomi Mi A2 Lite, který nabídne nižší cenu za horší parametry.

Těšíte se na telefon Xiaomi Mi A2?

 

Komentáře

Milano-M2

milano-m2 2

7.6.2018 12:04

Tak úplně si nejsem jist úspěchem mi A1. Pokud se podíváte na web, tak spousta majitelů není moc spokojena. Už se dají najít i vtípky, kdy majitel mi A1 čeká na update na 8.1 a vypadá jako kostra.
Takže pokud chcete 8.1, tak root, pokud chcete FM rádio, tak root, pokud chcete fičury Google fotoaparátu, tak root. Bezpečnostní aktualizace taky nejsou zrovna žádnej fofr.
Na fórech už jsem viděl i dost reakcí, že příště radši Nokii.
Nicméně za ty prachy je to super telefon.

T.simicek

t.simicek 3

7.6.2018 13:59

Nevím, osobně jsem A1 měl a byl jsem plně spokojený. FM rádio už na mobilu pár let nevyužívám tak mi nechybělo. U fotáku už si ani nepamatuju jestli by mi něco chybělo. Android 8.0 má jen 4.9% zařízení, tak člověk může být vlastně rád a bezpečnostní aktualizace mi chodily cca 1 měsíčně, tak suma sumárum, za mě a za ty prachy super mobil.

Mahtiel

Mahtiel 54

7.6.2018 17:19

Telefon vypadá slušně, škoda, že je to nudle, a škoda absence konektoru pro 3,5mm jack. Osobně bych se čistého androidu nebála, sama mám Custom ROM s čistým androidem na mém Redmi Note 4 a spokojenost. :)

Jis20

jis20 1

8.6.2018 9:44

@milano-m2: Musím ti oponovat. Asi navštěvuješ weby zaplevelené nářky tisíců nespokojených teenagerů z Indie. Ve všech vláknech neustále dokola opakují dvě mantry:
1) Kdy už bude Oreo 8.0 a následně 8.1 s tím, že ten či onen konkurent ho už má.
2) Kdy už bude MIUI pro Mi A1 (což je samo o sobě naprostý nonsens).
Úroveň jejich příspěvků však vypadá spíš na vychozenou mateřskou, max. základní školu.

Když jsi zmínil tu Nokii, zapomněl jsi zároveň zmínit jakými problémy si museli uživatelé protrpět. Děkuji, ale už nechci dělat pokusné morče, jako jsem to měl po dlouhá léta na Nexusech. To si raději počkám. Ale i tak budeme mít na Mi A1 tu 8.1 dřív než se (některé) vlajkové lodě vůbec dočkají 8.0.

Být mezi prvními s novou verzí Androidu znamená řešit i úplně nové problémy jako první a v diskuzích o nich teprve otevírat vlákna a někdy i týdny či měsíce usilovně hledat řešení. Pokud ti tento adrenalin chybí, tak jdi do toho a nenaříkej nad Mi A1, který je zcela bezkonkurenční mobil ve své cenové kategorii. Lepší jsem doposud neměl a to jsem měl špičkové mobily od Nokie, Samsungu, Motoroly, LG, Googlu.

Co se týče aktualizací, chodí pravidelně každý měsíc od srpna 2017, někdy i dvě. Porovnej si to s celou řadou tzv. vlajkových lodí, které mají poslední aktualizaci běžně půl roku starou, někdy i starší.

FYI: Fotím výhradně Google Camerou a rootnutou Mi A1 k tomu nepotřebuji. Najdi si správný postup.

Milano-M2

milano-m2 2

8.6.2018 21:42

No tak na to, že je to android one na kterém se údajně spolupracovalo s Google, tak ty aktualizace fakt nejsou fofr. Slibováno bylo něco jiného. Ale je pravda, že v porovnání s jinými telefony jsou aktualizace každý měsíc malý zázrak.
U toho fotoaparátu jsem se spletl. Nicméně je potřeba odemknout bootloader, což na aktuální verzi smaže všechna uživatelská data. Je spousta lidí, co to nezvládnou.
Já ten telefon nehaním, jenom jsem čekal trochu víc. Sám ho používám a jak říkám za ty prachy je to pecka.

BlackFoX

BlackFoX -3

9.6.2018 2:07

za prví Mahtiel si blbec když nevíš že miA1 má jack normálně …milano-m2 když bys věděl vůbec jak funguje víš o tom že ten druhý je na efekty a na zoom asi ne co :D :D achjo za mě super telefon když člověk umí s fotákem tak i pecka fotky :D nejlepší lidi co ten telefon používaj jen tak a ozubený kolečko ani nezmáčkne :D achjo

-Mm

J A 9

10.6.2018 20:53

BlackFoX: Než začneš nadávat do blbců, přečti si pořádně příspěvek. Je zcela evidentní, že Mahtiel píše o Mi A2. To je nudle a nemá jack.

MartinP

Martin Prokop 9

11.6.2018 9:07

Uvidíme…
Spousta lidí po Android One sáhla jako po náhradě Google Nexus. Ne opravdu po Nexus 4 , Nexus 5 a 5X , pixel byl velký Fail a není to ten geekovský telefon s dobrým poměrem cena\výkon. Takže Mi A1 a Nokia byly jasná volba.

Jenže ono tlačení módního odstartování Jack a tak nucení k nákupu drahého příslušenství prostě je móda.

RSS (komentáře k článku)