TOPlist

Xiaomi Mi Note 3 oficiálně: Design Mi6 ve střední třídě

Xiaomi Mi Note 3 cena

Mi Note 3 je další dnes představený telefon od Xiaomi. U tohoto modelu můžeme vidět změnu ve specifikacích, už se nejedná o vlajkový model jako Mi Note 2, ale spadá spíše do střední třídy. Po designové stránce pak vychází z Mi 6.

Xiaomi Mi Note 3 má duální fotoaparát i stereo reproduktory

Zařízení má 5,5“ velký displej, o výkon se bude starat Snapdragon 660, což je jedna z největších změn. Předchozí model Mi Note 2 má Snapdragon 821, který je určen pro vlajkové modely. Snapdragon 660 spadá do střední třídy. Dále má telefon 6GB RAM a 64 nebo 128 GB vnitřní paměti. Telefon nemá displej s minimálními rámečky jako Mi Mix 2. Xiaomi si nezapomnělo ale rýpnout do Applu, když prozradilo, že má tento telefon stejně veliký displej jako iPhone 7 Plus, ale přitom viditelně menší tělo.

Xiaomi Mi Note 3 parametry

Telefon má dva 12 MPx fotoaparáty, nabízí 2x optický zoom i oblíbený režim portrét, kdy se objekt ve předu zvýrazní tím, že se rozmaže pozadí. Nechybí ani optická stabilizace obrazu. Přední selfie kamera má 16 MPx a obsahuje tzv. mód krásy. Ten má vylepšit osoby na selfie, aniž by se snížila kvalita fotografie.

Mi Note 3 má kovový rám, tělo telefonu je pak skleněné se zahnutými kraji, stejně jako to má Xiaomi Mi6. Baterie telefonu má kapacitu 3 500 mAh. Nechybí ani čtečka otisků prstů, NFC, infračervený port nebo stereo reproduktory! Podobně jako poslední Samsung telefony, i tohle Xiaomi by mělo umět odemknout telefon pomocí skenování tváře.

Xiaomi Mi Note 3

Trochu překvapením je to, že se neukázala i globální verze telefonu, která by podporovala „naše“ LTE frekvence. Minulý model Mi Note 2 je podporuje, stejně jako dnes představený Mi Mix 2. Dále v telefonu chybí 3,5mm jack nebo podpora microSD karet.

Xiaomi Mi Note 3 cena

Základní verze se 64GB úložištěm stojí 2 499 juanů, což je v přepočtu zhruba 8 400 Kč, verze se 128GB pak stojí 2 899 juanů, což je v přepočtu zhruba 9 700 Kč. Jedná se ale o částky v Číně, v Česku budou o několik tisíc větší. Kdy bude telefon dostupný, se prozatím neví. Trvat by to ale dlouho nemělo. Xiaomi většinou nepředstavuje telefony dlouho před samotným vydáním.

Partnerem zpráv o produktech Xiaomi je společnost Beryko.cz.

Co říkáte na změny u řady Mi Note? Líbí se vám nový Mi Note 3?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)