Vyzkoušeli jsme Xiaomi Redmi Note 6 Pro: Kov, velký displej a nízká cena

xiaomi redmi note 6 prvni pohled

Řadu telefonů Xiaomi Redmi Note pravděpodobně nemusíme představovat. Poslední roky patří nejen v Česku k nejoblíbenějším telefonům vůbec. Nově vydaný model Redmi Note 6 Pro se může pochlubit kovovým zpracováním, velkým displejem, který doplňuje 4 000 mAh a opět se dostalo na nízkou cenu.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro láká na velký displej a kovový design

Malým bonusem v balení telefonu je jednoduchý plastový kryt. Kromě něj je to pak klasika v podobě samotného zařízení, manuálů, nabíječky a microUSB kabelu. Redmi Note 6 Pro je opět vyroben z kovu a udržuje vysoký standard, který u zpracování Xiaomi můžeme znát. Nikde se nic neprohýbá a nevrže. Pokud se podíváme po stranách telefonu, tak vrchní strana má 3,5mm audio konektor, infraport a mikrofon. Na pravé straně telefonu se nachází kolébka hlasitosti a zapínací tlačítko.  Obě tlačítka se mačkají pohodlně. Na spodní straně se nachází dvě mřížky. V jedné je mikrofon, ve druhé hlasitý reproduktor. Pak také jeden z hlavních mínusů, a to microUSB konektor. Stejně jako jsme to nedávno kritizovali u Honor 8X, tak stejně budeme i zde. Levá strana má hybridní šuplík pro SIM kartu a microSD kartu.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro obsah baleni

Nástupce Xiaomi Redmi Note 5 má větší displej, který se zastavil na hodnotě 6,28 palců. Potěší FullHD+ rozlišení. Displej zabírá 86 procent přední strany telefonu. To jsou na střední třídu poměrně dobré hodnoty. To nicméně ale také znamená, že telefon má výřez, jak už jste si určitě z fotografií všimli. Výřez je větší než má konkurence. Důvodem nicméně není žádné pokročilé skenování obličeje. Důvodem je duální selfie kamera, která má 20 + 2 MPx.

Velká 4 000 mAh baterie zajistí výdrž až dva dny

Jeden z hlavních prodejních taháků Redmi Note telefonů, je i baterie s vysokou kapacitou. Nejinak je tomu i u Redmi Note 6 Pro, který má 4 000 mAh baterii. O výkon se stará Snapdragon 636, v AnTuTu benchmark nám vyšlo výsledné skóre 115 730 bodů. Telefon si poradí i s hrami jako je PUBG Mobile. Samozřejmostí je plná podpora LTE v lokálních pásmech, podporuje se idualSIM. Bohužel stejně jak u jiných Xiaomi telefonů ve střední třídě, i tomuto chybí NFC. Z nějakého důvodu je to pro tuto čínskou společnost problém.

xiaomi redmi note 6 pro displej

Pokud jde o čtečku otisků prstů, tak jsme během krátkého testování neměli žádný problém. Je rychlá a otisk prstu bere přesně. Duální fotoaparát s 12 a 5 MPx svým umístěním připomíná Apple iPhone X. Využívá se i AI k lepší detekci scén a automatickému nastavení fotoaparátu. Rozhodně na fotoaparát jsme zvědaví, protože jiný model střední třídy Xiaomi Mi A2 dokázal předvést na svou cenu velmi kvalitní fotografie. Rovnou z krabice běží telefon na Androidu 8.1 Oreo a nadstavbě MIUI, která je zcela identická jako u jiných Xiaomi telefonů.

Xiaomi nějakým velkým způsobem neriskovalo. To ale není rozhodně chyba, protože předchozí Xiaomi Redmi Note 5 je perfektní telefon se skvělým poměrem cena/výkon. Hlavní změny oproti minulému telefonu můžeme vidět v displeji. V dalších věcech jsme se mnoha změn nedočkali. To je v některých případech plus (skvělé zpracování, dobrý fotoaparát, dobrá výdrž), ale v některých případech mínus (microUSB, absence NFC).

Cena a dostupnost Xiaomi Redmi Note 6 Pro

V České republice se již tento telefon dá koupit. K dispozici je ve dvou různých verzích. Xiaomi Redmi Note 6 Pro 3GB/32GB vyjde v Česku na 5 890 Kč. Existuje i vyšší verze Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB, za kterou se musí zaplatit 6 690 Kč.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro specifikace

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

1.0
  • Displej 6.26", 2280 x 1080 pixelů, IPS
  • Procesor Snapdragon 636
  • RAM 3/4 GB
  • Fotoaparát 12 MP + 5 MP
  • Baterie 4000 mAh
  • Cena od 4 279 Kč

Vlastníte telefon řady Redmi Note? Jak jste s ním spokojeni?

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Xiaomi-Czech.cz.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)