Menu

Porovnání fotoaparátů Apple iPhone X vs. Xiaomi Mi 8. Který telefon fotí lépe?

Tentokrát si srovnáme fotografie novinky v podobě Xiaomi Mi 8 a Apple iPhone X, což je stále to nejlepší, co konkurenční systém iOS nabízí. Dokáže Xiaomi využít několika měsíční náskok a odejde vítězně z dnešního porovnání fotoaparátů Apple iPhone X vs. Xiaomi Mi 8? To zjistíme již brzy.

Fototest Apple iPhone X vs Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8 používá duální fotoaparát, který má 2x 12 MPx. Hlavní fotoaparát má čtyřosou optickou stabilizaci obrazu (OIS) a světelnost F/1.8. Sekundární fotoaparát má světelnost F/2.4. Podporuje nahrávání videa až ve 4K rozlišení, ale pouze ve 30 FPS. Přední selfie fotoaparát má 20 MPx a světelnost F/2.0.

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8

1.0
 • Displej Super AMOLED, 6,21, 1080 x 2248 pixelů
 • Procesor Snapdragon 845
 • RAM 6/8 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Baterie 3400 mAh
 • Cena od 13 990 Kč

Apple iPhone X také využívá duální fotoaparát, rovněž s 2 x 12 MPx. Má dvojitou optickou stabilizaci obrazu (OIS). Širokoúhlý objektiv má clonu F/1,8. Teleobjektiv má clonu F/2,4. Video dokáže nahrávat až ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední selfie kamera má 7 MPx a světelnost F/2.2. Jak tedy můžeme vidět, po hardwarové stránce jsou na tom oba telefony hodně podobně.

apple iphone X katalog

Apple iPhone X

1.0
 • Displej 5,8'', SuperAMOLED, 2436 x 1125 px
 • Procesor Apple A11 Bionic
 • RAM 3 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Úložiště 64/256 GB
 • Baterie 2 716 mAh

Třetí snímky v tomto fototestu pochází z Full Frame fotoaparátu s výměnnými objektivy, tzv. bez zrcadlovka. A to Sony A7ii s objektivem Canon FD 28mm se světelností F/2.8.  Účelem zapojení fotoaparátu s FullFrame (FF) snímačem je pouze pro poukázání na to, jak moc se dnešní telefony kvalitou přibližují kvalitě “velkých” fotoaparátů. Snažili jsme se test udělat z pohledu běžného uživatele, takže jsme testy prováděli na automatický režim ve výchozím nastavení zařízení. Abychom vyvážili fakt, že telefonům dnes značně pomáhá pokročilý automatický režim úprav, který se děje na pozadí každé fotografie automaticky, udělali jsme u FF fotoaparátu pouze základní úpravu, kdy jsme vyvážili světlé a tmavé scény, aby vynikl větší dynamický rozsah, který zpravidla roste s velikostí čipu fotoaparátu a je právě velkou výhodou u použitého FF fotoaparátu.

Porovnání fotoaparátů Apple iPhone X vs. Xiaomi Mi 8

Který telefon fotí lépe: Apple iPhone X nebo Xiaomi Mi 8? Závěrečné hodnocení

Na prvních fotografiích vidíme test selfie kamery. Zde jasně můžeme vidět, jak Xiaomi Mi8 extrémně vyhlazuje, což v podstatě můžeme vidět u všech telefonů asijských značek, ať už je to Xiaomi, Huawei, nebo Samsung. Je to z toho důvodu, že právě v Asii je tohle “extrémní” vyhlazování obličejů populární. A i když v Evropě na to můžeme hledět jinak, nedá se to považovat jako za problém. Na druhou stranu to negativně ovlivňuje i kvalitu pozadí.

Ve zhoršených světelných podmínkách a v nočních snímcích je pro nás vítězem Xiaomi Mi 8. A to díky většímu množství detailů a také přeexponování na straně iPhone X. Hodně to jde vidět na fotografii z metra. Pokud se podíváme na podání barev, tak je v porovnání s fotoaparátem hodně dobré u obou telefonů. U detailu listu si velmi dobře můžeme všimnout toho, že i telefony dokáží vytvořit kvalitativně srovnatelné fotografie s Full Frame fotoaparátem. U fotografií s modelkou jde vidět, že iPhone X má opět problémy s expozicí. I proto je za nás vítězem Xiaomi Mi 8.

Za zapůjčení Apple iPhone X děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Za zapůjčení Xiaomi Mi 8 děkujeme společnosti xiaomi-czech.cz.

Jak to vidíte vy? Fotí lépe Apple iPhone X nebo Xiaomi Mi 8?

 

Komentáře

Malyvena

malyvena -1

9.7.2018 17:49

Každopádně ten kdo fotil s fotoaparátem, byl absolutní neuměl, dělat s Fullframe takové fotky. iPhone fotí o koňskou délku lépe než Mi 8, o tom není pochyb. Nejspíše to porovnával ten, co fotil s fotoaparátem.

Uni

uni -223

9.7.2018 18:32

Super že jste zařadili i fotoaparát. Trochu tápu v tom, zda jste použili či ne HDR, zvláště u iPhone…

Nicméně výsledek je dle mě jasný, přední kamera u Xiaomi tragický omalovánky, zadní pak fantasta v barvičkách. Vcelku jednoznačná záležitost.

A mám tedy dost otázku nad tím HDR, s kterým dle mě Apple pracuje velmi dobře (v kontextu trhu).

Mrtva_zizala

-22

9.7.2018 20:12

ta micina je nejlepsi z celeho clanku :o) je jasne, ze iOvce budou hajit svoje zlato, produkt jejich boha. Xiaomi sice foti pekne, ale az v modelu za dvacku, coz je dost ostuda. U nizsich trid je furt co dohanet, tam je to spis slaby prumer.

Franta23

Franta23 1

9.7.2018 20:16

Mně se teda líbí nejvíc ten Xiaomi. Fotky z Iphonu jsou moc tmavý a na to, že stojí dvakrát tolik, tak jsou ty z Xiaomi mnohem lepší. Ale u nekterých fotek mi přijde lepší i Sony, třeba ta proti slunci. Iphone je podle mě i vzhledem k ceně spíše ten horší.

Kleinak

kleinak -4

9.7.2018 22:11

Přesně tak, za ty peníze iPhon prostě nefotí.
Vždyť ho poráží i Číňan o polovinu a možná i víc než polovinu levnější.
Nechápu co ten Apple dělá, když k nim přešel člověk od Nokie, který stojí za vývojem Pure view a nedokáže to prodat. Já vím, je tam nějaký patent,ale už je to vymyšleno.
Časem to v Applu snad vyladí a přijdou s foťákem hodný ceně toho telefonu.

Pepik31

Josef Kubín 8

9.7.2018 22:17

Vítěz je určitě Mi8, ale ne ve všech srovnáních. Jinak pokud se nepletu, tak fotky z přední kamery a to jejich vyhlazení jde vypnout. Zapnout foťák, přední kamera a vpravo nahoře se dá nastavit (Inteligentní, Pro, Vypnuto) Bohužel toto se potom nedá v referenčních fotkách moc srovnávat, když jeden je s filtrem a druhý bez.

Malyvena

malyvena -1

9.7.2018 22:22

Každopádně, ten kdo fotil, neudělal ani jeden snímek pořádně, iPhone má dobrý foťák, nemusí to být X stejně fotí i 8, co fotí určitě dobře je fotoaparát Sony, ale autorovi se nepovedly fotky ani s ním, tak jen těžko něco porovnat.

Cardi

cardi -364

9.7.2018 23:37

Jajj zase zdejší co mají xiashit jak ho hájí přitom fotky k zblití. Apple jasny vítěz a ty xiafotky s přepálenou světlostí to je jako co? Pry jasny vítez no to určitě:D

Rolf

Rolf 9

10.7.2018 4:35

1 sony
2 apple
3 Xiaomi

Zed_cz

zed_cz 1

10.7.2018 9:37

….. autorovi se nepovedly fotky..

Přijdu, fotím. Hotovo. Na toto se používají telefony, nikdo nelaboruje s detailním nastavením někde hluboko v menu.
Myslím že test je naprosto objektivní ikdyž oba dva telefony fotí výborně, nemyslím že by některý z nich byl horší.

Peeno_noir

peeno_noir 0

10.7.2018 9:45

cardi: Na většině fotek jsou přepaly u iPhonu.

Daevis

David TrlicaRedaktor 49

10.7.2018 9:57

@malyvena: Přesně jak píše zed_cz. Cílem fototestování není tvořit co nejkvalitnější fotky, vyhrát si s nastavením k dokonalosti a dostat z fotoaparátu telefonů to nejlepší. V těchto fototestech se snažíme udělat snímky z pohledu běžného uživatele, jak to i v textu píšeme. A běžný uživatel “přijde, namíří, zaostří a vyfotí”.

Prozatím vás můžu odkázat na dva roky starý článek, kde jsme se z fotoaparátu Galaxy Note 7 snažili vytáhnout to nejlepší. Podobný článek je v plánu i pro tento rok, tak snad se vám v něm budou už fotografie líbit. https://www.svetandroida.cz/jak-foti-samsung-galaxy-note7/

Uni

uni -223

12.7.2018 8:46

David Trlica: Fajn že někdo z redakce žije, takže se možná konečně dozvíme, zda byl či nebyl aktivovaný ten HDR? ;)

Daevis

David TrlicaRedaktor 49

12.7.2018 9:04

@uni: Oba telefony byly ve výchozím stavu tak, jak to připravil výrobce. iPhone X i Mi 8 mají HDR defaultně nastavené na auto, takže je čistě na telefonech, jestli použijí u dané scény HDR nebo ne.

Uni

uni -223

12.7.2018 9:21

David Trlica: Oki, díky za info. On by se člověk nemusel ptát, on by se člověk podíval na EXIF, ale jaksi jste zapomněli dát snímky ke stažení no….;)

RSS (komentáře k článku)