Xiaomi Redmi 5 oficiálně představen: Trendy displej za nízkou cenu

telefon xiaomi redmi 5 cz

Společnost Xiaomi si na dnešek připravila představení telefonu Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus. Oba modely už jsme mohli před několika dny vidět na oficiálních fotografií. Dnes se tak dostává na specifikace a cenu.

Xiaomi Redmi 5 přináší trendy displej, velkou baterii a nízkou cenu

Nejprve se podíváme na menší model Redmi 5. Ten má 5,7″ velký displej s poměrem stran 18:9 a HD+ rozlišením. O výkon se bude starat osmijádrový Snapdragon 450. Přichází ve dvou velikostech, a to 16 GB nebo 32 GB. Paměť RAM se pak rozlišuje také na dvě velikosti, a to 2 GB a 3 GB. Nechybí ani slot na microSD kartu o velikosti až 128 GB.

Introducing Redmi 5 and Redmi 5 Plus (Chinese Version)

Introducing Redmi 5 and Redmi 5 Plus (Chinese Version)

Přímo z krabice přichází s Androidem 7.1.2 a nadstavbou MIUI 9. Pokud jde o fotoaparáty, tak na zadní straně najdeme 12 Mpx, přední strana má 5 MPx. Zajímavé je to, že oba fotoaparáty, tedy i přední selfie kamera má LED blesk. Nechybí ani čtečka otisků prstů nebo 3,5mm jack. Baterie pak má kapacitu 3 300 mAh.

Xiaomi Redmi 5 Plus dostává starý známý čipset

Plus verze má 5,99″ velký displej, rovněž s poměrem stran 18:9, ale už FullHD+ rozlišením. O výkon se stará jistota v podobě Snapdragon 625. Jde sice o starší čipset, nicméně stále nabízí dostatek výkonu pro každodenní použití, a navíc je také hodně úsporný. Dokud jej bude Qualcomm vyrábět, tak jej pravděpodobně budeme stále vídat v Xiaomi telefonech.

Pokud jde o paměť, tak se také oproti menšímu modelu navýšila. Nabízí 3 GB RAM s 32GB úložištěm, anebo 4 GB RAM s 64GB vnitřní pamětí. Dalším plusem je baterie, která zde narostla na kapacitu 4 000 mAh. Fotoaparát, slot na microSD kartu a čtečka otisků s 3,5 mm konektorem jsou na tom pak stejně jako menší model.

Do prodeje jdou oba modely v Číně příští týden. U nás tyto modely uvidíme pravděpodobně až příští rok. Cena za menší model začíná na částce 799 CNY, v Česku by tak mohl stát v přepočtu s DPH a dalšími poplatky zhruba 3 500 Kč. Plus model začíná cenou na 999 CNY. V Česku tak odhadujeme cenu do částky 5 tisíc Kč.

Jak se vám líbí nové Xiaomi Redmi 5 telefony?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)