Windows 10 Mobile roste. S Androidem se ale stále nemůže měřit

Windows 10 Mobile roste – náhleďák

Android není jedinou platformou, která trpí fragmenentací. Přestože se tuto skutečnost snaží hnát dolů, fragmentací trpí i systém iOS od Applu (musíme ale uznat, že je problém mnohem lépe řešen). No a nyní se nám pomalu začíná fragmentovat i mobilní systémy Microsoftu.

Windows 10 Mobile na 7 %?

Ano skutečně je to tak. Ale asi bychom měli upřesnit, že systém Windows 10 Mobile je na 7 % mezi zařízeními s mobilními Windows. Pokud jste se právě chtěli začít škodolibě radovat, že se novým Windows nedaří, musíme vás zklamat. 7 % je totiž obrovské číslo na to, že je zatím stále oficiálně v pozdní fázi vývoje. Windows 10 Mobile totiž nebyly zatím oficiálně vydány a zájemci o Preview verze si ji musí vynutit. Jistý podíl by pak mohla mít i nová zařízení Lumia 950 a 950 XL, která jsou čerstvě v prodeji.

Na grafech níže se můžete podívat na detaily okolo mobilních Windows, jako například přehled nejúspěšnějších výrobců (ale jistě již víte, že smartphony s Windows nikdo jiný než Microsoft moc dělat nechce), a také tržby na některých trzích.

Windows 10 Mobile roste - graf 3

Android sídlí ve více než 80 % zařízení

Androidu se stále daří. Windows 10 sice nejspíše zajistí vzpruhu pro systém Windows v mobilních telefonech, razantně to ale situaci na trhu nezmění. Data společnosti IDC z druhého kvartálu 2015 hovoří jasně:

Windows 10 Android trh

Můžeme Windows v telefonech milovat i nenávidět. Tak i tak je ale zajímavé sledovat, jak se tomuto systému v mobilním segmentu daří. Konkurence je totiž vždy potřeba a čím více ji bude, tím lépe pro nás zákazníky.

Zdroj: PA, IDC

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)