Menu

Wave Control – ovládněte telefon bezdotykovými gesty [video]

Ovládání gesty získává poslední dobou na popularitě. Hlavní zásluhu na tom má pravděpodobně Kinect od Microsoftu, díky kterému se tento způsob ovládání poprvé masivněji rozšířil. Nyní se se s tímto druhem ovládání můžeme setkat také například u některých televizí a je jen otázkou času, než se s ním začneme běžně potkávat i u osobních počítačů. Ale co mobilní telefony? Ano, i ty můžeme ovládat pouhým mávnutím ruky pomocí aplikace Wave Control.

Jak to všechno vlastně funguje? Aplikace využívá proximity senzoru v telefonu a snímá, kdykoliv k němu přiblížíte ruku (nebo v podstatě cokoliv jiného). Celkem máme k dispozici čtyři gesta a v základním nastavení pomocí těchto gest ovládáme hudební přehrávač. Dlouhým podržením ruky nad senzorem přehrávač buď spustíme nebo pozastavíme, jedním mávnutím posuneme na další skladbu, dvěma mávnutími na předchozí skladbu a pokud nad senzorem mávneme třikrát, tak vypneme rozpoznávání gest. V placené verzi si navíc můžeme ke gestům přiřadit jiné akce.

Největší slabina aplikace je právě rozpoznávání samotných gest. První dvě gesta jsou naprosto bez problémů, ale pokud například potřebujete přepnout na předchozí skladbu, tak se nezřídka kdy stane, že správně neodhadnete interval mávnutí a vyvoláte jiné gesto, než jste původně zamýšleli. Chce to proto trochu cviku, než zjistíte, v jakém intervalu mávat, ale ani potom se vám to nemusí vždy podařit. Naštěstí autor přidal do aplikace i test senzoru přiblížení, kde si můžete jednoduše otestovat, jak na vás bude telefon reagovat.

Celkem zásadní otázkou je, k jakému účelu tato aplikace vlastně slouží. Jistě bych si dokázal představit použití v autě, kdy jedním mávnutím přepnete skladbu v přehrávači, či přijmete příchozí hovor. Tuto možnost trochu degraduje častá nepřesnost. Další možnost, která byla i často zmiňována v komentářích v Play Storu, je udělat si s touhle aplikací srandu z kamarádů a pokusit se je přesvědčit, že ovládáte telefon myšlenkami:-). Samozřejmě pokud vás napadne nějaká jiná možnost použití, tak se neváhejte podělit v komentářích. Ať tak či tak, základní verze je zdarma, takže nic nebrání vyzkoušení této zajímavé a originální aplikace. A na závěr ještě video, kde je ukázáno, jak to celé funguje a co všechno aplikace nabízí.

Wave Control
MarksThinkTank
Verze2.33 (15. 9. 2012)
Velikost948 kB
2.2+


Zdarma


61,99 Kč

 

Komentáře

Marra

Marra

17.10.2012 9:08

Mohl by to být skvělý nástroj pro současné “rádobydýdžeje”. V rovině jejich kvalit mixování by vlastně úplně stačilo, aby si na diskotéce položili mobil na pult a jednou za 5 minut mávli rukou. A když se to napoprvé nepovede? Noa? Disko ovečky to stejně nepoznají :)

neotek

neotek

17.10.2012 9:36

na samsung wave 2 to nebude ?

Lukáš Resler

Lukáš Resler

17.10.2012 9:42

Si trochu věří za 60 kč neeee:-)))))Funguje to asi do max 10 cm.A když to nepotřebujete využívat a aplikace v pozadí běží, tak jen tím že si přendáte telefon mezi prsty tak se spustí přehrávač aniž by jste chtěli. Vídím v tom jediný význam a to, že když máte špinavé ruce a nechcete sahat na obrazovku, ale směšné je to,že telefon stejně musíte zapnout a po využívání aplikace se odpočítává čas doby nastavení vypnutí obrazovky, který máte nastavený a telefon zhasne: -))))Zadarmo dobrý nápad, ale placená verze za 60 kč, se zbláznili!

Lukáš Resler

Lukáš Resler

17.10.2012 9:54

Napsal jsem to trochu blbě třetí větu: chci aby mě hrála písnička, aplikace běží a jen tím, že si přetočim tel.a mávnu omylem prstem nad senzorem, tak se přehodí píseň.

Kvirda

Kvirda

17.10.2012 12:43

Jak je tam to last action tak mě to pípne a zčervená asi na 1 sekundu a nic se neděje napiše to buď next nebo stop ale nic víc co stim ?

gammer

gammer

17.10.2012 13:39

Tuto aplikaci vyuzivam kdyz jdu domu. Venku je zima tak pripnu mobil na batoh a je vyreseno

Kvirda

Kvirda

17.10.2012 18:51

tak sem koupil pro a je to docela dobrá apka hodí se :) jinak šlo to potom hned jen sem restartoval mobil ..

Portak

Portak

17.10.2012 19:08

Menší připomínka k recenzi… lepší než 4 minuty projíždět nastavení, by bylo ty věci ukázat v praxi (např. to příjimání hovoru). Ale i tak děkuji za zajímávý článek (video) ;).

RSS (komentáře k článku)