Wave Control – ovládněte telefon bezdotykovými gesty [video]

WC

Ovládání gesty získává poslední dobou na popularitě. Hlavní zásluhu na tom má pravděpodobně Kinect od Microsoftu, díky kterému se tento způsob ovládání poprvé masivněji rozšířil. Nyní se se s tímto druhem ovládání můžeme setkat také například u některých televizí a je jen otázkou času, než se s ním začneme běžně potkávat i u osobních počítačů. Ale co mobilní telefony? Ano, i ty můžeme ovládat pouhým mávnutím ruky pomocí aplikace Wave Control.

WC2

Jak to všechno vlastně funguje? Aplikace využívá proximity senzoru v telefonu a snímá, kdykoliv k němu přiblížíte ruku (nebo v podstatě cokoliv jiného). Celkem máme k dispozici čtyři gesta a v základním nastavení pomocí těchto gest ovládáme hudební přehrávač. Dlouhým podržením ruky nad senzorem přehrávač buď spustíme nebo pozastavíme, jedním mávnutím posuneme na další skladbu, dvěma mávnutími na předchozí skladbu a pokud nad senzorem mávneme třikrát, tak vypneme rozpoznávání gest. V placené verzi si navíc můžeme ke gestům přiřadit jiné akce.

2012.10.07-22.27.33

Největší slabina aplikace je právě rozpoznávání samotných gest. První dvě gesta jsou naprosto bez problémů, ale pokud například potřebujete přepnout na předchozí skladbu, tak se nezřídka kdy stane, že správně neodhadnete interval mávnutí a vyvoláte jiné gesto, než jste původně zamýšleli. Chce to proto trochu cviku, než zjistíte, v jakém intervalu mávat, ale ani potom se vám to nemusí vždy podařit. Naštěstí autor přidal do aplikace i test senzoru přiblížení, kde si můžete jednoduše otestovat, jak na vás bude telefon reagovat.

2012.10.07-22.27.44

Celkem zásadní otázkou je, k jakému účelu tato aplikace vlastně slouží. Jistě bych si dokázal představit použití v autě, kdy jedním mávnutím přepnete skladbu v přehrávači, či přijmete příchozí hovor. Tuto možnost trochu degraduje častá nepřesnost. Další možnost, která byla i často zmiňována v komentářích v Play Storu, je udělat si s touhle aplikací srandu z kamarádů a pokusit se je přesvědčit, že ovládáte telefon myšlenkami:-). Samozřejmě pokud vás napadne nějaká jiná možnost použití, tak se neváhejte podělit v komentářích. Ať tak či tak, základní verze je zdarma, takže nic nebrání vyzkoušení této zajímavé a originální aplikace. A na závěr ještě video, kde je ukázáno, jak to celé funguje a co všechno aplikace nabízí.

Wave Control

Wave Control

Wave Control
Wave Control

Jan Slovák
O Autorovi - Jan Slovák

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)