Google aplikace Zprávy přebere šikovnou funkci z Gmailu

Google aplikace Zprávy nastavení gesta potažení

Do komunikační Google aplikace Zprávy, která v mnohých telefonech představuje základní předinstalovaný nástroj pro posílání SMS či moderních RCS, pravděpodobně co nevidět dostane jednu zajímavou vychytávku. Pro ještě efektivnější třídění zpráv v seznamu se v aplikaci objeví nové nastavení pro gesta potažení vlevo a vpravo. Toto gesto již ve Zprávách funguje, nicméně je přiřazeno pouze k archivaci a nejde ani vypnout. Právě tyto dvě věci se nejspíš brzy změní.

Messages by Google
Messages by Google

Účinek gest pro potažení vlevo i potažení vpravo by měl jít po jedné z nadcházejících aktualizací manuálně nastavit. To pochopitelně povede k příjemnějšímu a efektivnějšímu používání aplikace. Současně by měl přibýt i možnost vypnutí pro jednotlivé směry, takže uživatel například nebude omylem mazat zprávy neopatrným pohybem prstu.

Inspirací pro tuto funkci je mobilní Gmail, který má přesně toto nastavení již delší dobu. Jde také o jednu z položek, kterou zmiňujeme v tipech pro efektivnější používání tohoto e-mailového klienta.

Jak vám vyhovují současná gesta v aplikaci Zprávy?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)