Foto aplikace v novém MIUI 12 dostane šikovné ovládání gesty

foto MIUI 12 nová gesta

S příchodem nové nadstavby MIUI 12 se po dlouhých letech dočká citelnějšího redesignu i zabudovaná aplikace pro ovládání fotoaparátu. Před několika dny společnost Xiaomi ukázala úplně novou sadu ikon, kterými se budou fotoaparáty v jejích telefonech ovládat. Je jich velká spousta, jelikož má samotná aplikace hodně možností nastavení a módů. Z toho důvodu přichází další novinka. Foto aplikace v MIUI 12 dostává nová gesta pro vyvolání prvků, které nejsou za standardních okolností na hlavní obrazovce vidět.

foto MIUI 12 nová gesta ukázkaAnimace se spustí po kliknutí...

První z nich umožní rolovat mezi několika obrazovkami horizontálně. Prstem se tedy bude přejíždět zleva doprava a opačně. Druhá varianta zase poskytne možnost rozbalit základní sadu nástrojů posunutím horního okraje nabídky směrem nahoru. Podobně jako je to nyní třeba s notifikační lištou, jen v opačném gardu. Řešení je velmi praktické, jelikož v základním zobrazení šetří místo pro náhled fotky či videa a pokročilejší ovládání je přitom dosažitelné i na velkých displejích jedním prstem. Nová gesta pro foto aplikaci v MIUI 12 jsou už nyní dostupná v některých Xiaomi a Redmi telefonech zařazených do oficiálního beta testování této nadstavby.

Jak se vám nyní ovládají prvky ve foto aplikaci v nadstavbě MIUI?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)