Android Q: pátá betaverze nabízí nové zajímavé gesto

android q 5 betaverze gesta beta

Pátá betaverze Android Q s sebou přináší spoustu změn. Například blokuje funkci ovládání gesty s launchery třetích stran. Zda to Google ponechá až do finální verze Android Q se nechme překvapit. Další zajímavá funkce je však o něco přínosnější. Nová betaverze totiž konečně nabídne rozbalovací gesto pro notifikační lištu kdekoliv na displeji.

android q beta 5 gesta gesto notifikacni lista

Nová betaverze Android Q dohání velké hráče

Tato informace pochází z YouTube videa, kde ho na svůj kanál publikoval Mishaal Rahman. Pro majitele značek jako například Samsung, OnePlus či Xiaomi se nejedná o žádnou novinku. V jejich nadstavbách je toto gesto už nějaký pátek implementované, ovšem ostatní značky jako Nokia, Google Pixel či Asus gesto stále postrádají. V aktuální verzi Android 9.0 Pie musíte tak stahovat lištu hezky od kraje obrazovky jako nějaký neandrtálec.

Android Q Beta 5 Pixel Launcher Pull Down Gesture

Android Q Beta 5 Pixel Launcher Pull Down Gesture

Na videu můžete vidět, že kdekoliv na displeji gesto provedete, notifikační lišta vám padne k prstům, jako byste ji vytáhli od kraje. Tato funkce se bude hodit hlavně uživatelům, kteří mají telefon, který se těžko ovládá jednou rukou. Sáhnout totiž palcem na horní kraj obrazovky bývá totiž zejména s 5″ a více palcovými displeji nadlidský úkol. A ruku na srdce, kdo dnes používá malý, kompaktní telefon a dokáže lištu stáhnout pomocí svého palce? Pátá betaverze Android Q tak tímto gestem dosti usnadňuje život. Bohužel Google aktualizaci na pátou betu Androidu Q pozastavil, jelikož se objevila chyba v instalaci. Dá se předpokládat, že bude problém vyřešen během následujících dní.

Zvládnete stáhnout notifikační lištu bez přehmatu?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)