Ovládání gesty v Androidu Q nefunguje s launchery třetích stran. Google funkci blokuje

android q ovladani gesty launchery

Již brzy vychází pátá verze Androidu Q, ještě předtím jsme se ale dozvěděli několik novinek. Jako například změnu u gesta zpět, nebo nové animace u Asistenta Google. Další informace už ale tak pozitivní není, Google totiž začne blokovat ovládání gesty u launcherů třetích stran. V tuto chvíli ještě není jasné, jestli se to týká pouze betatestování, nebo s touto změnou společnost počítá i ve finální verzi systému.

Ovládání gesty je v Androidu Q omezené pouze na výchozí launcher

Google už od Androidu 9 Pie postupně zavádí ovládání gesty místo klasických tří tlačítek. V nadcházející páté betaverzi Androidu Q se však změní fungování v launcherech třetích stran. Pokud například na telefonu používáte Nova launcher či kterýkoliv jiný spouštěč, tak vyskočí upozornění, že se změnilo ovládání systému. Vybrat si poté půjde pouze z klasických tlačítek anebo starší verze ovládání z Androidu 9 Pie.

Lidé z XDA analyzovali kód a zjistili, že opravdu byla přidána část o deaktivaci gest pokud uživatel začne používat launcher třetí strany. Zajímavé je také to, že podle všeho k opětovné aktivaci bude stačit ADB příkaz „adb shell cmd overlay enable com.android.internal.systemui.navbar.gestural“.

Používáte na svém telefonu gesta?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)