TOPlist

YouTube testuje nové gesto pro posouvání videa v aplikaci

YouTube nové gesto posouvání videa

Když vloni na podzim z YouTube aplikace zmizela možnost posouvání videí pouhým klepnutím, mnoho uživatelů to minimálně překvapilo, některé i přímo naštvalo. Logickým důvodem pro takovou změnu bylo, že jednoduché klepnutí na displej se dá udělat i nechtěně omylem, čehož chtěli vývojáři uživatele ušetřit. Nově je nutné na posuvníku (kolečku) podržet prst a vpřed či vzad s ním táhnout. Pokud vám to přijde také dost nepraktické (a my s vámi vlastně souhlasíme), můžete se těšit na nové gesto pro posouvání.

YouTube nové gesto posouváníPo klepnutí se spustí animace…

V YouTube aplikaci ve verzích 16.31.34 beta a 16.20.35 byla objevena nová možnost, která ovládání pozice ve videu dost usnadní. Pokud uživatel podrží prst na středu displeje, může pak tažením vlevo či vpravo přehrávání ovládat. Podobně fungují i jiné mobilní přehrávače a jde nepochybně o přívětivější způsob posouvání než snažit se u spodního okraje videa nahánět titěrné kolečko. Nové gesto je podle všeho ve fázi testování a v aplikaci se objevuje u vybrané skupiny lidí. My jsme zatím to štětí neměli.

YouTube
YouTube

Už vám toto nové gesto v YouTube aplikaci funguje?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)