TOPlist

Nejde vám v YouTube aplikaci posouvat videa klepnutím? Je to záměr

YouTube Android posouvání klepnutím

Málokdy se stane, že Google zavede nějakou funkci a vlastně k ní pořádně nic moc neřekne. V době různého beta testování a představování malých detailů se zdá, že nemá co uniknout. Tento případ je ale opak. Jak se zdá, americká firma začíná v Android verzi aplikace YouTube zavádět funkci, která znemožňuje posouvání videa klepnutím na konkrétní místo na posuvníku. Důvodem má být fakt, že uživatelé často kliknou na tento řádek omylem. Uživatelé systému iOS už toto znají a Google o tom hovoří jako o hotové věci. U Androidu se ale novinka objevuje bez jakéhokoli veřejného uvedení.

youtube-android-posouvani-klepnutimPo kliknutí se spustí animace…

Jednomu ze zvědavých uživatelů, který si této vlastnosti všiml zeptal se na ni podpory, Google odpověděl úplně stejný důvod. Že toto zavádí kvůli častému mylnému klepání na posuvník. Jak tedy skákání ve videu v YouTube aplikaci řešit? Je nutné prstem „nabrat“ kulatou tečku a na zvolené místo ji táhnout. To může být v některých případech také dost nepraktické nebo omezující. Za nás by bylo fajn, kdyby se tato možnost dala přepínat v nastavení. U Android mobilů s velkými displeji asi není nutné, aby posouvání YouTube videa klepnutím bylo úplně zakázáno.

YouTube
YouTube

Jak skáčete v YouTube videích vy?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)