YouTube aplikace dostává užitečná nová gesta. Jak funguji?

YouTube nová gesta

YouTube aktualizuje svoji mobilní aplikaci a přináší několik nových funkcí. Nová gesta, upravené rozhraní přehrávače a další změny. Sledování videí a ovládaní aplikace by mělo být zase o něco příjemnější. Jak se nová gesta v aplikaci Youtube používají?

Pro zvětšení videa na celou obrazovku bylo do teď nutné přetočit telefon „na široko“ nebo stisknout ikonu „celá obrazovka“. Nyní bude možné použít nové gesto potažení prstem nahoru v okénku s přehrávaným videem a obraz přejde do režimu na celou obrazovku. Pro zmenšení obrazu postačí naopak potažení prstem dolů přes přehrávané video.

V horní části okna YouTube přehrávače bude také nově snáze dostupné tlačítko pro zapnutí/vypnutí titulků. Hned vedle se pak bude nacházet přepínač automatického přehrávání dalších videí. Poslední velká změna se týká relativně nové funkce kapitol. Nově bude dostupný přehledný seznam všech kapitol videa včetně obrázkových náhledů. Podobně jako dříve fungovalo zobrazení kapitol v menu DVD. Funkce kapitol u YouTube videí se tak bude používat mnohem snáze než doposud. Nová verze aplikace bude dostupná pro všechny uživatele postupně v následujících dnech.

YouTube
YouTube

Jak často používáte mobilní YouTube aplikaci?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)