Google v Androidu Q zařadí nové gesto pro tlačítko zpět

android q gesto pro tlacitko zpet

V Androidu 9 Pie jsme se poprvé dočkali nového ovládání systému pomocí gest. Moc velký úspěch ale nemá. Mnoho uživatelů používá klasická tlačítka a většina výrobců připravila vlastní verzi gest pro ovládání systému. V Androidu Q bychom ale měli vidět změny. Jedna z nich bude i nové gesto pro tlačítko zpět. Nově se bude používat potažení prstu ze strany do středu.

V Androidu Q bychom měli vidět nové gesto pro tlačítko zpět

Už dříve se spekulovalo nad tím, že Google v Androidu Q nabídne kompletní možnost ovládání pomocí gest. V poslední verzi betaverze Androidu Q se tato funkce dá aktivovat. Pro klasické uživatele je nicméně stále schovaná.

Android Q Side Swipe Back Gesture

Android Q Side Swipe Back Gesture

Na videu výše ale můžete vidět, jak samotné gesto bude probíhat. Jedná se v podstatě o identický způsob, jaky znají uživatelé iPhone X/XS/XR anebo Huawei či Xiaomi telefonů. Podpora gesta je z obou stran displeje, což je výhodné obzvlášť díky tomu, že telefony se neustále zvětšují a není zrovna jednoduché dostat jednou rukou na druhou stranu, takhle se bude moct využívat pro gesto rovnou strana u palce.

Jedná z věcí, která se musí brát v potaz, že se jedná o experimentální funkci, která se ve finální verzi Androidu Q nemusí objevit. Jak to celé bude, se dozvíme snad za pár týdnů na konferenci Google I/O, kde společnost představí hlavní novinky v systému pro uživatele.

Líbí se vám tohle gesto pro tlačítko zpět v systému Android?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)