Vyšel CyanogenMod 6 final

cyanogen_logo_hero

Jednoznačně nejpopulárnější a nejrozšířenější komunitní ROM pro Android zařízení, CyanogenMod, dospěla dnes díky stále se rozrůstajícímu týmu pod vedením Stevea Kondika aka Cyanogena k vydání ostré verze 6.0. V současné době je tak CyanogenMod 6 dostupný nebo těsně před vydáním pro následující zařízení:

  • Google Nexus One
  • HTC Aria
  • HTC Dream (aka T-mobile G1) / HTC Magic
  • HTC Desire
  • HTC Evo
  • HTC Hero CDMA
  • HTC Hero GSM
  • HTC Incredible
  • HTC MyTouch 3G Slide
  • Motorola Droid

Podpora pro další zařízení je v přípravě pro nadcházející verze CyanogenModu, mimo jiné též pro v současné době velmi populární telefony z řady Galaxy S – vývojáři sice v současné době pracují výhradně s telefony Samsung Vibrant, ale portování na jiné modely řady Galaxy S by nemělo být větším problémem a Svět Androida se bude snažit být u toho.

CyanogenMod 6 je založen na Androidu 2.2, ale obsahuje celou řadu doplňků, úprav a optimalizací – verze 6 nabízí například ekvalizér a další efekty v hudebním přehrávači, podporu barevné kalibrace displeje (o tom více zanedlouho) nebo třeba ovládání hudebního přehrávače přímo ze zamykací obrazovky mobilu. Ze spíše estetických novinek je pak bezpochyby třeba zmínit zcela novou bootovací animaci:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=LnweaNTtb1k]

Nejjednodušším způsobem, jak si CyanogenMod 6 do telefonu nainstalovat, je použití víceúčelové utility ROM manager ve spojení s ClockworkMod recovery – jde ale samozřejmě o utilitu pouze pro rootované telefony. Zájemci o ruční instalaci by pak měli zamířit nejlépe na fóra CyanogenModu a zde navštívit patřičné subfórum pro své zařízení (sekci “stable mod”), kde naleznou jak patřičné odkazy na stažení potřebných souborů, tak i stručný návod, jak na daném zařízení instalaci provést. Pro jistotu jen připomenu, že je jako vždy potřeba do telefonu nahrát i Google addon a v případě telefonů Magic 32A, které u nás prodává společnost Vodafone, je třeba před prvním startem ROM nahrát do telefonu ještě portovací balíček pro desky EBI1.

[ Zdroj: Cyanogen Twitter ]

Martin
O Autorovi - Martin "Case" Fiala

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později
Adobe-Updates-Flash-Player-for-Android-Devices

Adobe Flash Player 10.1 ke stažení

Zprávičky Petr Mišák Petr Mišák
1 min. uložit na později

LG Optimus One

Telefony Tomáš Očadlý Tomáš Očadlý
2 min. uložit na později
htc_evo_3d_logo

Recenze HTC EVO 3D: Okuste třetí rozměr

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
50 min. uložit na později
cher-wang htc

Recenze: HTC Desire Z

Telefony Tomáš Očadlý Tomáš Očadlý
6 min. uložit na později
htc-logo-1

Ladění HTC Desire – část 1.

Návody redakce redakce
6 min. uložit na později

Komentáře (20)