Lineage OS (dříve CyanogenMod) startuje do roku 2017 s novým logem

lineage-os-nove-logo-ico

Jak jsme informovali den před Vánocemi společnost Cyanogen Inc. k 31. prosinci svou činnost. Ve vzduchu visela logická otázka, co bude s nejpopulárnější alternativní ROMkou CyanogenMod? Na rozdíl od softwaru, za kterým stojí firma, jsou open-source projekty schopné života díky komunitě. A to je i případ CyanogenModu, na který plynule navazuje Lineage OS. Po uvedení nového názvu následuje představení oficiálního loga.

Co vyjadřuje nové logo Lineage OS?

V praxi se nejednalo o oficiální prezentaci – nové logo bylo nejprve nahráno na Github a následně na oficiální stránky lineageos.org. Nikdo z lidí stojících za projektem ho nekomentoval, proto je jeho výklad zatím spíše spekulací. Obrázek se skládá ze tří bílých vzájemně propojených kruhů na zeleném pozadí, které patrně vyjadřují pokračující vývoj této distribuce Androidu (minulost, současnost a budoucnost). Tvůrci nové alternativní ROMky ostatně zjevně odkazují na úspěšnou minulost také krátkým postem na oficiálním webu s tím, že další informace uvolní už v úterý. Další vývoj Lineage OS by podle dostupných informací měl jet ve stejných kolejích, jako u dosavadního CyanogenModu, tedy pracovat se bude především na ROMkách s Androidem 7.1 Nougat.

Lineage OS startuje do roku 2017 s novým logem Lineage OS startuje do roku 2017 s novým logem

Je pravdou, že CyanogenMod se v průběhu let stal ve svém oboru fenoménem a pro mnohé také synonymem alternativní ROMky. Díky silné komunitě vývojářů podporoval širokou škálu telefonů a tabletů, pro které přinášel často i podstatně novější verze OS Android, než poskytoval výrobce zařízení. Díky čistému uživatelskému rozhraní ukazoval, že na „starém železe“ mohou poměrně plynule fungovat poslední verze Androidu, ač samotní výrobci často tvrdili opak. Určitě bude zajímavé sledovat, jak se komunitě bude dařit ve snaze navázat na dosavadní úspěchy. Je více než jisté, že o Lineage OS v nejbližších týdnech ještě hodně uslyšíme.

Co říkáte na nové logo? Povedlo se? Stane se podobně úspěšným symbolem značky, jako hlava robota v případě CyanogenModu? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, github.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)