TOPlist

S programem CyanogenMod Installer flashne ROMku i malé dítě (videa)

cm_ico

Jedním z hlavních cílů nedávno založené společnosti CyanogenMod Inc. je zjednodušení instalace alternativní ROMky CyanogenMod (informovali jsme ve článku CyanogenMod Installer nainstaluje alternativní ROMku jedním kliknutím). Za tímto účelem začaly přípravy aplikace CyanogenMod Installer, jejíž jedna část poběží na počítači, druhá pak obstará vše nezbytné na připojeném telefonu. Výsledkem by měla být jednoduchá instalace, kterou zvládne opravdu každý, kdo umí mačkat tlačítka a klepat na displej. Vše je v těchto chvílích teprve ve stádiu uzavřeného testování, které lze provádět jen na vybraných modelech chytrých telefonů a tabletů.

Funguje to zhruba následovně: uživatel do telefonu standardním způsobem stáhne z Obchodu Play mobilní aplikaci. Ta v určité fázi nabídne odkaz pro stažení desktopového programu, který je zatím jen pro operační systém Windows.

Rozhraní aplikace je přehledné, graficky jednoduché a udílí celkem jasné pokyny, které je nutné splnit, aby vše dospělo do zdárného konce.

Aplikace pro Android je velká jen 105 kB a nejprve uživateli ukáže, jak zapnout režim PTP. Poté ho nasměruje na stránky beta.get.cm (přístup na web je zatím pouze přes heslo), kde lze stáhnout instalační balíček pro PC, který je nutné nainstalovat.

CyanogenMod Installer: uvítání CyanogenMod Installer: uvítání

CyanogenMod Installer: zapnutí PTP CyanogenMod Installer: zapnutí PTP

CyanogenMod Installer: pokračování na PC CyanogenMod Installer: pokračování na PC

Aplikace pro počítač je sice zatím k dispozici pouze pro Windows, nicméně v dohledné době se počítá také s podporou Mac OS a bude-li mezi uživateli zájem, také s Linuxem.

CyanogenMod Installer: proces instalace CyanogenMod Installer: proces instalace

Po spuštění dojde nejprve ke stažení odpovídající verze recovery, ROMky CyanogenMod a systémových aplikací. Po připojení telefonu k počítači USB kabelem bude uživatel v případě potřeby požádán o zapnutí „ladění USB“. Pak automaticky proběhnou všechny nezbytné operace – jmenovitě instalace recovery, ROM a programů. Po rebootu telefonu již dojde k nastartování CyanogenModu.

CyanogenMod Installer: stažení recovery CyanogenMod Installer: stažení recovery

CyanogenMod Installer: stažení aplikací CyanogenMod Installer: stažení aplikací

Chcete mít lepší představu? Podívejte se na zkrácený sestřih celého procesu.

Hands-On With CyanogenMod Installer

Hands-On With CyanogenMod Installer

Podle jednoho z testerů je celý proces tak jednoduchý, že by ho zvládla i jeho desetiletá dcera. Také Liam Spradlin ze serveru Android Police napsal, že „proces je mimořádně jednoduchý a vyžaduje ve svém průběhu jen málo interakce“.

Instalační program je stále v beta verzi, takže někteří členové testovací skupiny hlásí problémy, související většinou s instalací správných ovladačů. V tuto chvíli je seznam podporovaných zařízení poměrně krátký, ale pokud máte štěstí a chtěli byste si vyzkoušet instalaci sami, projevte svůj zájem pod příspěvkem Koushika Dutty na Google+. Podmínky zapojení do programu popsal David Zmuda v článku Cyanogen Inc. hledá beta testery svého nového installeru:

  • Musíte vlastnit kameru, kterou budete průběh instalace nahrávat.
  • Podmínkou je podporované zařízení (maguro, crespo, toro, toroplus, grouper, flo, mako, manta, skyrocket, hercules, i9100, i9300, d2att, d2spr, d2tmo, jfltexx, quincyatt, quincytmo, t0ltetmo, m7ul).
  • Musíte potvrdit bug reporty a zpětnou vazbu.

Chcete-li vidět celý proces včetně relativně dlouhého stahování, zhlédněte následující video.

https://www.youtube.com/watch?v=H7dplSFAGSo

Zdroje: YouHTC a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)