TOPlist

Parádní funkce pro ROOT telefony: Zabijte aplikaci tlačítkem zpět

root telefon

Tahounem pro root telefony jsou bezesporu neomezené možnosti a způsoby přizpůsobení. O to víc je milejší, když se tato početná komunita rooterů semkne a můžeme být svědky různých aplikací od uživatelů pro uživatele, které jsou mnohdy kvalitní a velmi užitečné, ačkoli byste je v Google Play hledali marně. Takovým případem je i Hold Back To Kill, který vytvořil uživatel rozsáhlé komunity na xda-developers.

Hold Back To Kill pro root telefony zjednoduší zabíjení aplikací

Jednoduchá aplikace Hold Back To Kill dělá přesně to, co lze vyčíst z názvu. Totiž pomocí podržení tlačítka zpět je schopná zabít právě běžící aplikaci, která se tak neminimalizuje a rovnou se opravdu zavře. Bez zbytečného obalu a bez zbytečných funkcí navíc. Extrémně praktická vychytávka poslouží uživatelům smartphonů s rootem, které běží na Androidu 4.3 a výše. Stejně tak funguje i na CyanogenModu bez nutnosti mít root aktivní.

root androidPro začátek je nutné povolit skript aplikace a udělit jí oprávnění. Skript naleznete v Nastavení > Usnadnění – stačí otevřít položku s názvem Hold Back To Kill a povolit. Oprávnění sice vypadá hrozivě, je však potřeba kvůli tomu, aby měla aplikace přístup ke tlačítku zpět, se kterým je nakládáno podobně jako se součástí klávesnice – tudíž je oprávnění klasifikováno jako čtení zadávaného obsahu.

Stačí zmáčknout tlačítko zpět

Aplikace je mezi uživateli velmi oblíbená a nahradí například nepřehledný software z Google Play, v němž se tato funkce samostatně nevyskytuje a je pouhou součástí jiných aplikací, například správy baterie či jiných. Hold Back To Kill se po instalaci nalézá v telefonu pod názvem MainActivity – ničeho se ale nelekejte, autor pouze nepřejmenoval soubor.

Samotný obsah aplikace je triviální a sestává pouze z jedné obrazovky, na které je políčko pro umístění milisekund, které následně budou reagovat na libovolně dlouhý stisk tlačítka zpět. Dávejte pozor na fakt, že údaje opravdu nejsou v sekundách, nýbrž v tisícině sekundy. Zadejte tedy správné parametry, aby se vám nestalo, že při každém sebemenším zmáčknutí tlačítka zpět aplikaci ukončíte úplně. Nám stačila hodnota 2 000, tudíž dvě sekundy.

Po úspěšném zabití běžícího softwaru se objeví oznámení o úspěšnosti operace, a to je vše. Celá funkce dokáže náramně ušetřit baterii, a navíc nemusíte na ruční zabíjení aplikací na pozadí myslet. Jednodušší to být nemůže, přesto (nebo právě kvůli tomu) je aplikace velkým hitem mezi root nadšenci. Vyzkoušíte?

Aplikace ke stažení na xda developers.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)