Menu

Nová verze alternativní ROM CyanogenMod přináší Android 7.1

Patrně nejpopulárnější alternativní ROM CyanogenMod udělala další vývojový krůček. V noci na dnešek vyšla první “noční sestavení” (“nightly builds”) s číslem verze 14.1. Asi nejdůležitějším faktorem je, že jsou postavena na zatím úplně poslední verzi operačního systému Android 7.1.

Sami autoři na oficiálních stránkách přiznávají, že to bylo dlouhé čekání. Nedávno došli k rozhodnutí, že nebudou vydávat verzi 14, postavenou na Androidu 7.0, ale půjdou ven rovnou s nejnovějším systémem (informovali jsme ve článku CyanogenMod 14 nebude. Vývojáři pracují na verzi 14.1). CyanogenMod 14.1 je zatím teprve v rané fázi, takže celá řada funkcí, jako jsou například grafické motivy, ještě není k dispozici. Vývoj ale pokračuje a do vydání stabilní verze by měly být všechny nedostatky vyřešeny.

Alternativní ROM CyanogenMod je připravena ke stahování

Alternativní ROM CyanogenMod je připravena ke stahování

Na jaká zařízení můžete instalovat alternativní ROM CyanogenMod 14.1?

Vývojáři vydali seznam zařízení, pro která je nejnovější verze jejich ROM dostupná. Pojďme se na ně podívat.

  • Asus Zenphone 2 (Z00L/Z00T)
  • LG G3 (d855)
  • LG G4 (h811/h815)
  • Motorola Moto G (falcon/peregrine/thea/titan)
  • Nexus 5X (bullhead)
  • Nexus 6P (angler)
  • OnePlus 3 (oneplus3)
  • Samsung Galaxy S5 (klte/kltedv/kltespr/klteusc/kltevzw)
  • Xiaomi Mi3w/Mi4 (cancro)

Z větší části se tedy jedná o zařízení, která ještě oficiální cestou nedostala ani Android 7.0 Nougat. Právě díky alternativní ROM CyanogenMod si tak jejich majitelé mohou vychutnat poslední verzi systému. To je jedna z výhod otevřenosti Androidu – komunita může připravovat nové a upravené verze systému i pro telefony a tablety, jejichž oficiální podporu výrobce ukončil. Soubory ke stažení najdete v sekci Nightly na oficiálních stránkách.

Autoři upozorňují, že přijímají hlášení o chybách, nicméně uživatelé by neměli hlásit chybějící funkce, neboť na jejich implementaci se stále pracuje. Stejně tak se předpokládá, že další podporovaná zařízení budou na seznam přidána v následujících týdnech.

Pokud je váš telefon na seznamu podporovaných, vyzkoušíte na něm poslední verzi CyanogenModu? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Zdroje: cyanogenmod.org, androidauthority.com.

 

Komentáře

Jan Stavěl

9.11.2016 22:38

Tak první nightly si určitě instalovat nebudu, jsem sice dobrodruh, ale odsud posud… A kdy bude hotový nějaký použitelný RC, to je otázka. Ale obecně vzato bych se tomu nebránil, teď používám Freedom OS (na 1+3) a chci vyzkoušet novou SlimROM.

Imrealmvp

z aplikace
10.11.2016 8:34

Na neoficiálním cm14 jedu už měsíc, cm14.1 jsem instaloval včera a není sebemenší problém. Vše funguje. Nexus 5 :)

kounir

10.11.2016 15:29

Doufám, že bude brzo pro Redmi note 3 (kenzo). I když každopádně zkusím na své Mi3 staré :) Těším se na snapshot verze.

Matyáš Kroupa

10.11.2016 18:46

Xperia M sice zatím není na seznamu, ale vývojář pro tento telefon již vydal neoficiální betu, kterou jsem si hned nainstaloval.

Dr_Reno

10.11.2016 19:03

Už aby byl pro Nexus 5 oficiálně…

RSS (komentáře k článku)