Artico: Oživte svůj smartphone skvělými ikonami a wallpapery

artico android aplikace ikony

Není nadto oživit si nudné vzezření smartphonu osvěžujícími ikonkami nebo tapetami. Pouť hledání ideálního pozadí a ikon je pro Android hračičky nekonečná, a když už aplikace vypadá nadějně a vzhled displeje zkrášluje i několik dnů, opět se vám něco znelíbí a prohledávání Play Store začíná znova. Pokud i vy patříte k neposedným uživatelům a neustále vzhled plochy měníte, potěší vás zbrusu nová aplikace s ikonami a wallpapery Artico.

Artico se postará o ikony i pozadí

Nová aplikace Artico v minimalistickém a přehledném designu nabídne sadu 1050 ručně kreslených ikon převedených do vektorů. Ikony neustále přibývají a pyšní se rozlišením 256 x 256 pixelů, díky čemuž jsou na obrazovce velmi ostré. Vývojář dokonce do aplikace integroval možnost o určitou ikonu, která vám bezprostředně chybí, jednoduše zažádat.

Ikony i tapety neustále přibývají

Ikonky na první pohled upoutají svými originální barvami – pro Artico ikony jsou použity pouze 3 základní barvy a 2 doplňující. Minimalistickou kombinaci žlutých, světle modrých a červených ikon nádherně doplňuje výběr 20 tapet, které jsou laděny ve podobných tónech.

Stejně jako u balíku ikon slibuje Artico přibývání obsahu i u wallpaperů – ani v tuto chvíli však není výběr nijak špatný a dobře na ploše koresponduje s ikonami. Zvolit můžete například tapetu oranžové planety, podzim, polární expedici i zajímavé geometrické tvary. Tapety nejsou přímo v aplikaci, ale při detailnějším pohledu se stáhnou z cloudu – aplikace tedy zbytečně nezabírá více místa, než je nutné.

K aplikování ikon je pořeba kompatibilní launcher

K plnému fungování aplikace je zapotřebí mít nainstalovaný kompatibilní launcher – Artico podporuje alternativních launcherů hned 20, mezi nimiž je i Nova, Action Launcher, ADW nebo Themer. Pokud máte navíc CyanogenMod, nemusíte se launchery vůbec zabývat – aplikace počítá i s těmito uživateli.

Závěr

Ačkoli je aplikace placená, obsah za koupi rozhodně stojí. Ikon je obrovská spousta a skvěle je doplňuje výběr tapet. Samozřejmě styl je věc silně individuální a barevná kombinace nemusí sedět všem – něco se však Artico upřít nedá: skvělé zpracování, plynulost, dobrá podpora a kvalitní obsah.

ARTo Icon Pack | Wallpapers
ARTo Icon Pack | Wallpapers
Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)