Menu

Víte, kam měl původně Android namířeno? Smartphony to nebyly!

Před více jak deseti lety, tedy v dobách, kdy Android zdaleka nebyl jedním z hlavních mobilních operačních systémů, Andy Rubin a jeho kolegové připravovali Android jako softwarovou platformu pro digitální fotoaparáty!

Na New Economy Summit v Japonsku to uvedl přímo Rubin. Podle Andyho měl Android zlepšit propojení digitálních fotoaparátů s osobními počítači. První ukázky tohoto systému pocházejí z roku 2004 a o rok později se už Android nacházel pod křídlem Googlu, kde byl přetaven v plnohodnotný mobilní operační systém. Rozhodnutí padlo i z toho důvodu, že trh s digitálními fotoaparáty se nezdál být dostatečně velkým. Tehdy se tým stojící za Androidem bál především Microsoftu (Windows Mobile 5.x a 6.x) a Symbianu (odpočívej v pokoji), iOS – potažmo iPhone – tehdy samozřejmě neexistoval.

Andy Rubin Google’s senior vice president of mobile and digital

A byla to i klesající cena komponentů, ze kterých jsou mobilní telefony složeny – díky ní přicházela vize otevřeného a bezplatného systému častokrát na přetřes. Rubin uvádí, že “chtěl, aby co nejvíce zařízení běželo na Androidu. Takže místo toho, abychom si za licenci účtovali 99, 69 nebo 59 USD, raději jsme ho dali k dispozici zdarma. Protože jsme věděli, že průmysl je na ceny citlivý.”

Kdo by to byl řekl, že systém původně určený pro fotoaparáty nakonec zmutuje v robustní operační systém a nakonec se zase na digitály vrátí – viz Polaroid iM1836 nebo Samsung Galaxy Camera. Kruh se uzavírá…

 

Zdroj: PCPro

 

Komentáře

paja

paja

16.4.2013 21:06

i tak dobrý tah,a je vidět jak ruzné značky telefonu mají své nádstavby které jim šlapou

24android24

16.4.2013 21:50

beztak android dali do fotoaparátů protože si vzpomněli na co android měl původně být.
ale byl to skvělý krok.
co z mobily bychom měli?
iphone je dráhy a nokia a windows… no nevím jak by to bylo.

robert+

robert+

17.4.2013 20:57

Mna fascinuje ako mal ten maly makky 10 let trh iba pre seba a stejne ma prd z toho. Vlastne ako vzdy..

mino

mino

18.4.2013 7:06

Fuj, Shitdroid/Android je nejodpornejsi OS co sem mel. presel sem na Windows Phone 8 a iOS a uplna balada :-)

RSS (komentáře k článku)