Uživatelé Androidu utratí za hry pětkrát méně než majitelé iPhonů

hry_ico

Nová studie zjistila, že zatímco segment mobilních her zaznamenal prudký nárůst, není pochyb o tom, kdo je vítězem, když přijde na to, kolik peněz zákazníci skutečně utratí za hry. Průměrný hráč, vlastnící telefon Apple iPhone, utrácí přibližně pětkrát více peněz za nákup mobilních her než průměrný majitel telefonu s Androidem. To je výsledek průzkumu, který provedla společnost Newzoo, jež vycházela jak z aktuálních dat o stahování aplikací na Androidu a iOS, tak i z dotazování sedmnácti tisíc respondentů na trzích v Německu, Francii, Velké Británii a USA.

Společnost zjistila, že počet mobilních hráčů v USA vzrostl ze 75 milionů na 101 milionů; 28 % amerických mobilních hráčů používá iPhone; 60 % majitelů tabletů hraje na iPadu. Ještě zajímavější je fakt, že podle Newzoo 84 % všech příjmů z mobilních her pochází od vlastníků zařízení s iOS a jen 16 % z platformy Android.

Jak se dalo očekávat, nákup her tvoří jen malý zlomek příjmů – většina peněz pochází z nákupů přímo z herních aplikací. Celkem 91 % všech příjmů pochází z nákupů uskutečněných v rámci hry a pouze 9 % je utraceno jako platba za stažení.

Zdroje: Slashgear a Forbes.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek