Launcher Terrain Home udělá váš telefon ještě chytřejším

terrain_home_ico

Dnešní chytré telefony jsou doslova “našlapané” funkcemi, přičemž další schopnosti neustále přibývají. Udržet pořádek ve množství předinstalovaných i uživatelem stažených aplikací tak nebývá právě jednoduché. Hodně v tomto směru záleží na aplikaci “launcher”, obsluhující domovské obrazovky a seznam nainstalovaných programů. Launcherů s nejrůznějším designem a často i odlišnou filozofií ovládání, nastavení a vzhledu, je v Obchodě Play několik desítek, takže vybrat ten ideální není právě jednoduché.

Dalším hráčem v segmentu launcherů se chce stát nová aplikace Terrain Home, jejíž vývoj sponzorovalo “inovační centrum” Samsung Accelerate, která slibuje, že vám pomůže udržet pořádek jako žádný jiný program tohoto typu. Pravdivost tohoto tvrzení si pochopitelně musíte ověřit sami – každý uživatel má odlišné představy o tom, co by měla domovská obrazovka a seznam aplikací nabízet. Terrain Home staví na třech nosných funkcích: postranní nabídce, univerzálním vyhledávání a lepším seznamu aplikací.

https://www.youtube.com/watch?v=k-msK5k_2Ko

Terrain nabízí jednu domovskou obrazovku s odkazy na nejpoužívanější aplikace, kam si můžete umístit widgety. Hlavní způsob, jak se dostat k dalším datům vede skrze postranní panel, založený na HMTL5. Jedná se o nabídku s častými kontakty, zprávami, nastavením, počasím a dalšími odkazy. Klíčovým a pravděpodobně nejvíce přesvědčivým prvkem jsou informace, které jsou relevantní pro uživatele, čerpané z různých zdrojů. Připraveno je více než 60 karet od základních, jako je počasí, hodiny a schůzky, až po karty, vytahující informace dalších aplikací, například Spotify. Levý postranní panel také přináší aktualizace z Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítí, stejně jako obsah z New York Times či dalších technologických médií. Můžete upravit pořadí a obsah každé karty, případně přidat karty pro další funkce, jako je aktivace Bluetooth a další nástroje.

K dispozici je také tradiční seznam aplikací s rychlým “rolováním” a integrovaným vyhledáváním, které umí kombinovat výsledky z aplikací, kontaktů a webu najednou, což sice není vysloveně průkopnická funkce, ale může se hodit.

Aplikace Terrain Home je zatím ve stádiu beta testování, takže je nutné počítat s občasným výskytem chyb. 7,4 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

00e01fad47131fba0c75c889e973ba18?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Zdroje: Android Police, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)