Telefony Samsung Galaxy S8 a S8+ jdou dnes do prodeje. Budou mít větší úspěch než S7/Edge?

telefony samsung galaxy

Lidé, kteří si telefony Samsung Galaxy S8 a S8+ předobjednali, už je mají u sebe. Od dnešního dne se ale dostávají oficiálně na trh. Dostupné jsou v obchodech, ale i u operátorů. Jaké se očekávají prodeje?

Telefony Samsung Galaxy S8 a S8+ jsou dostupné ve čtyřech barvách

I když jsou telefony od dnešního dne oficiálně dostupné na našem trhu, neznamená to ještě, že je najdete skladem. Zájem o nové telefony byl opět velký a první várka byla u několika obchodů již rozebrána. My máme k dispozici vyjádření ze dvou obchodů, a to Euronics a Kasa.cz.

„Samsung S8 vnímáme jako opravdu revoluční telefon. Zaujal svým vzhledem i funkcemi a už tradičně, jako i předchozí vlajkové lodě společnosti Samsung, je i o S8 velký zájem. Můžeme vyhodnotit předobjednávky a první hodiny samotného prodeje. Ve srovnání s předchozím modelem S7 jsou první údaje o prodejích S8 výrazně vyšší. Očekáváme až dvojnásobné navýšení prodejů oproti S7. Přičítáme to i intenzivní marketingové komunikaci, kterou jsme spustili už v období předobjednávek,“ uvádí tisková mluvčí Euronics Lenka Mastešová.

Problémový Galaxy Note7 tedy prodeje moc neovlivnil. Samsung si dal záležet a vydává na trh povedené zařízení v čele s perfektním displejem, kvalitním fotoaparátem a vysokým výkonem. Nešťastné umístění čtečky podle všeho také není takovým problémem pro mnoho lidí. Pokud se náhodou ještě rozhodujete, jestli si novou vlajkovou loď koupit, může vám pomoct náš článek, kde se touto otázkou zabýváme. Nebo případně naše recenze Galaxy S8.

„Větší zájem mají naši zákazníci o menší model, klasickou S8. Na špici prodejů je zatím černá barva. Zájem o S8 je enormní. Většina předobjednávek je již vykryta, ale poptávka je stále vyšší než dostupné kusy, především u barvy Arctic Silver. Zatím každý den naskladňujeme a okamžitě i odesíláme další a další kusy, ale ani tak nebude pokryta celá poptávka v některých barevných variantách. Na Kasa.cz předpokládáme nárůst prodeje o 20-30% vyšší oproti S7,“ říká produktový manažer Kasa.cz Petr Štursa.

Telefony jsou dostupné ve čtyřech barevných provedeních, a to Midnight Black, Orchid Gray, Arctic Silver a Coral Blue. Poslední barevná varianta se dá koupit výhradně na Alza.cz. Doporučená maloobchodní cena je pro Galaxy S8 21 999 Kč, pro větší model Galaxy S8+ pak je 24 999 Kč.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
 • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
 • Procesor Samsung Exynos 8895
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3000 mAh
 • Cena od 7 699 Kč
Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S8+

0.2
 • Displej 6.2", 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 529 ppi
 • Procesor Samsung Exynos 8895
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3500 mAh
 • Cena od 9 990 Kč

Přemýšlíte o koupi Galaxy S8, nebo jste si nový vlajkový model Samsungu již pořídili?

Zdroj: TZ.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)