TOPlist

Nejen telefony, hodinky a prsten. Samsung v Paříži nalákal na dosud utajovaný projekt, představí ho ještě letos!

apple vision pro samsung
  • Samsung dnes v Paříži odhalil několik nových produktů
  • Na závěr si však nechal „One more thing“ po vzoru Applu 
  • Ještě letos nám konečně ukáže svůj XR headset

Společnost Samsung na dnešním veletrhu Galaxy Unpacked v Paříži odhalila hned sedm nových zařízení (ohebné telefony, sluchátka, hodinky a prsten), přičemž všechny jsou pohaněny umělou inteligencí Galaxy AI. Kromě funkcí a cen těchto novinek Samsung sdělil i časový rámec uvedení XR headsetu – a to do konce roku 2024!

O konkurentovi k Apple Vision Pro se hovoří již delší dobu. Začátkem tohoto roku Samsung oficiálně potvrdil vývoj „XR zařízení“ s plánovaným uvedením na trh „někdy v budoucnu“. Až dosud ale firma držela informace o produktu v tajnosti. Nyní konečně víme, že se můžeme těšit na jeho uvedení do konce roku 2024.

apple vision pro 2 Apple Vision Pro

Samsung zatím neprozradil, zda XR headset letos pouze představí, nebo ho rovnou uvede na trh. Osobně bych tipoval první variantu s tím, že oficiální uvedení se uskuteční začátkem roku 2025, pravděpodobně po boku smartphonů řady Galaxy S25.

Samsung Galaxy Unpacked July 2024: Official Livestream

Samsung Galaxy Unpacked July 2024: Official Livestream

Předpokládá se, že první XR headset od Samsungu bude fungovat na Androidu pro XR headsety a už nějakou dobu se hovoří o použití čipu Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 2+, který byl představen před několika měsíci. Headset by mohl mít dle spekulací dva Micro OLED nebo OLEDoS displeje s rozlišením 3 500 ppi.

Zatím ale není úplně jasné, co všechno bude novinka umět a zda půjde i cenově proti jablečné konkurenci, která u sousedů v Německu startuje na 3 999 eurech (asi 101 tisíc korun).

Koupili byste si XR headset od Samsungu?

Zdroj: Galaxy Unpacked

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)