Telefony Android One – bez paměťové karty nepořídíte jediný snímek

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Jak jsme vás v pondělí informovali, Google představil první telefony Android One, které jsou určeny především pro rozvojové trhy. Jejich cílem je přinést mobilní technologie a Google služby do méně rozvinutých zemí. Podmínkou úspěchu je tak dobrý poměr cena / výkon. Server BGR, který se k novinkám dostal jako jeden z prvních, přinesl zajímavou informaci.

telefony Android One

Ukázalo se, že telefon se neobejde bez paměťové karty (microSD). Tedy obejde, ale nepůjde vám uložit žádný multimediální obsah, což zahrnuje fotky, videa či stažené soubory z internetu. Rozloučit se můžete rovněž s přílohami e-mailů nebo pořizováním screenshotů. Důvod, proč tomu tak je není zcela jasný. Novinky totiž obsahují 4GB úložiště, přičemž 2,3GB je určeno pro potřeby uživatele. To je rozhodně dost místa k uložení fotografií pořízených 5MPx fotoaparátem.

telefony Android_One_head

Dobrou zprávou je, že všechny tři společnosti, které se s Googlem na spolupráci dohodli, přidávají k telefonu i 8GB paměťové karty. Přesto se jedná o zajímavou skutečnost. Zkrátka, i kdybyste nechtěli celých 2,3 GB obsadit, musíte si pořídit microSD kartu. Zda chce Google ponechat místo v telefonu pro aplikace a aktualizace softwaru, je těžké soudit.

Zdroje: BGR, PhoneArena.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)