Telefon Yu Yunicorn: 5,5″ displej, 4 GB RAM, 4000 mAh za 5400 Kč

yu_yunicorn_ico

Yu Televentures, dceřiná společnost Micromaxu, představila další telefon se zajímavým poměrem hardwarové výbavy a ceny. Tentokrát se jedná o Yu Yunicorn, který jde ve šlépějích svých předků.

Yu Yunicorn Yu Yunicorn

Yu Yunicorn: v štíhlém těle silný duch

Začněme na přední straně, kde čeká displej s úhlopříčkou 5,5″ a rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, který je krytý odolným sklem Gorilla Glass 3. Nad displejem najdete také přední fotoaparát s rozlišením 5 Mpx, pod obrazovkou pak je tlačítko Domů s integrovaným snímačem otisků prstů. Na zadní straně je hlavní fotoaparát, schopný pořizovat fotografie v rozlišení 13 Mpx, kterému ve zhoršených světelných podmínkách pomůže duální LED blesk.

Čtečka otisků prstů v tlačítku Čtečka otisků prstů v tlačítku

Uvnitř se nachází osmijádrový čip MediaTek Helio P10, jehož čtyři jádra běží na rychlosti až 1,8 GHz a další čtyři jsou taktována až na 1,4 GHz. Připraveny jsou 4 GB operační paměti a 32GB interní úložiště. Dodávku energie zajišťuje lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 4000 mAh. Telefon má kovový rám, nabídne konektivitu 4G LTE a hybridní microSD/duální slot pro SIM. Vše se povedlo vměstnat do těla širokého jen 8,5 milimetrů, celé zařízení pak váží 172 gramů.

Telefon bude k dispozici ve stříbrné, černé a zlaté barvě, přičemž poslední zmíněná bude zpočátku obtížněji dostupná. Operačním systémem je sice Android 5.0.1 Lollipop s menšími změnami, jejichž cílem je snížení energetické náročnosti, nicméně do měsíce od uvedení na trhu dostane Yu Yunicorn novější Android 6.0 Marshmallow.

Telefon bude ve třech barvách Telefon bude ve třech barvách

Předobjednávky již byly zahájeny, jako datum vypuštění na trh je uveden 7. červen. Telefon se prodává za takřka neuvěřitelných 14 999 indických rupií, což je v přepočtu asi 5 400 Kč. První měsíc však bude k dispozici exkluzivně jen v obchodním řetězci Flipkart za 12 999 rupií, tedy jen 4 700 Kč.

Bohužel je pravděpodobné, že Yu Yunicorn se, stejně jako jeho starší sourozenci, na našem trhu neobjeví.

Zdroj: androidauthority.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)