Spekulace: Galaxy Band – další hodinky od Samsungu budou hlavně na sport

Samsung Note 3 a Galaxy Gear

V roce 2013 se s chytrými hodinkami roztrhl pytel a velká spousta výrobců uvedla na trh svoji vizi o tom, jak by takové zařízení mělo vypadat. Výjimkou nebyl ani Samsung, který přišel s produktem Galaxy Gear. O grandiózním úspěchu se dá mluvit asi stěží. “Geary” si sice své fanoušky jistě našly, ale vysoká cena zástupy zájemců odradila. Samsung s jistotou pracuje na nástupci svých chytrých hodinek, ale podle spekulací to vypadá, že další přístroj s pojmenováním Galaxy Band nemusí do kategorie “smart watch” úplně zapadat.

Samsung-Galaxy-Gear41

Galaxy Band by měl být spíše fitness a sports tracker, tedy přístroj, který změří váš výkon v posilovně, délku běhu a tak dále. Zabudovány by měly být senzory pro sledování pohybu, měření tlaku a vlhkosti. Hlasové ovládání pravděpodobně též nebude chybět. Ostatní funkce a finální podobu zatím neznáme, ale dočkat bychom se prý mohli již v únoru na akci Mobile World Congress. Samsung by podobným zařízením začal konkurovat třeba firmě Nike, která již podobná zařízení (Nike FuelBand) a služby (Nike+) nabízí.

Nike-Fuel-Featured

Zdroj: BGR

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)