Smart MultiXpres: Tiskárny s dvoujádrovým procesorem a Androidem

Samsung_Multifunction_Smart_MultiXpress_printers_are_powered_by_Android_at_IFA_2014-2

Tiskárny patří mezi zařízení, která vyžívá každý z nás velmi často, a nejen firemní sféra by bez snadného tisku dokumentů nemohla už dnes přežít. Tiskárny za svou dobu prošly obrovským vývojem a už dávno je můžeme označit jako “chytrá zařízení”. Samsung na veletrhu IFA 2014 ukázal, že tiskárny mohou být ještě chytřejší – představil řadu Smart MultiXpress. Nové tiskárny s Androidem jsou plně samostatné a dokážou fungovat bez počítače. Díky obrovské 10,1palcové dotykové obrazovce a systému Android můžete dokumenty vyhledávat na internetu ve webovém prohlížeči, tisknout fotografie, mapy a další obsah bez nutnosti použití počítače. O vysoký výkon se postará dvoujádrový procesor, který umožní tiskárnám řady Smart MultiXpres zpracovávat více procesů zároveň bez nutnosti přerušení či zpomalení tisku. Pro uživatele je připraveno rozhraní Smart UX Center, které nabídne snadné a pohodlné ovládání.

Smart MultiXpress M5370 series (3)

V České republice a na Slovensku nabídne Samsung nejprve tiskárny řady M5370 a M4580, a to v průběhu října letošního roku. Řada M5370 A4 jednobarevných MFP čítá modely M5370LX a M4370LX s rychlostí tisku 53, resp. 43 stran za minutu. Technologie Dual-Scan ADF umožňuje skenovat až 80 oboustranných ipm. Tiskárny zvládnou vytisknout až 300 000 stran za měsíc, přičemž toner vydrží na 30 000 stránek. Fotoválec zvládne až 100 000 stran. V případě řady M4580 si tiskárny poradí s rychlostí tisku 45 stran za minutu, za měsíc si poradí s 200 000 stranami tisku a 40 000 stránkami s jedním tonerem. Fotoválec vydrží také 100 000 stran.

Cena zatím nebyla stanovena. Smart MultiXpres nám ukazuje, že systém Android se dnes uplatní v zařízeních všeho druhu. Jsme zvědaví, jak se toto řešení uplatní v praxi.

zdroj: tisková zpráva

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)