Samsung Galaxy S6 Edge+ a Galaxy Tab S2 oficiálně, známe dostupnost a ceny pro ČR

samsung galaxy s6 edge+

Na dnešní den, tedy 13.8, nás společnost Samsung již delší dobu lákala. Na tiskové konferenci v Praze jsme měli možnost vyzkoušet novinku, která vylepšuje stávající vlajkovou loď se zakřiveným displejem. Řeč je samozřejmě o telefonu Samsung Galaxy S6 Edge+, který si nyní v krátkosti představíme. Samsung rovněž uvedl tablet Galaxy Tab S2 a také se ještě dočkáme neméně očekávaného Galaxy Note 5.

Samsung Galaxy S6 Edge+: specifikace v bodech

samsung galaxy s6 edge specifikace

Samsung Galaxy S6 Edge+ a jeho vzhled

Novinka je na tom po vzhledové stránce prakticky totožně, jako stávající model. S6 Edge+ je z převážné většiny tvořen krycím sklem (na obou stranách zařízení) a kovovým rámem. Na obou stranách konstrukce nechybí zakřivený displej, jehož využití jsme si nastínili v naší podrobné recenzi. Co v porovnání s původním modelem rozhodně stojí za zmínku, je nárůst uhlopříčky, a to z 5,1″ na 5,7″. Technologie displeje (AMOLED) a rozlišení zůstává na standardním QHD. S nárůstem uhlopříčky displeje souvisí i vyšší rozměry zařízení. Podrobné rozměry zatím bohužel nemáme v ruce. Jakmile se k nám ovšem dostanou, do článku je doplníme.

Výkon

Novinka je osazena jedním z nejvýkonnějších procesorů vůbec – osmijádrovým Exynos 7420 s 64bitovou architekturou. Ten je z hlediska výkonu doplňován zvýšenou hodnotou paměti RAM, a to 4 GB. Zde je nutno zmínit, že se nejedná o “pouhý” nárůst paměti o 1 GB (oproti S6 Edge), ale také přechod na rychlejší typ LPDDR4, který je zároveň úspornější.

gasamsung galaxy s6 edge+ výkon

Fotoaparát a další výbava

Fotoaparát telefonu Samsung Galaxy S6 patří k tomu nejlepšímu, s čím se lze u mobilních telefonů setkat. Samsung Galaxy S6+ proto s fotoaparátem příliš “nečaroval” a ponechal tak 16MPx snímač se světelností F1.9. Fotoaparát pro selfie fotografie si taktéž udržuje svých 5MPx, jako je tomu u předchozí verze. Dnes již starší model (S6 Edge) se prodával ve 3 variantách podle typu úložiště. Samsung Galaxy S6 Edge+ bude dostupný pouze ve 32 a 64GB verzi. Pokud se poohlédneme na další výbavu, telefon je v mnoha ohledech prakticky totožný, alespoň tedy co se týče standardů bezdrátových sítí či dalších technologií. Změnou si prošla kapacita baterie, což jsme s nárůstem uhlopříčky displeje tak nějak očekávali. Na místo původních 2600 mAh u S6 Edge se v novince skrývá 3000mAh baterie. Té nechybí podpora rychlého a rovněž také bezdrátového nabíjení. Samsung ve své prezentaci uvedl, že model S6 Edge+ se bezdrátově nabije za 120 minut, na rozdíl od klasické S6 Edge, které to trvá 180 minut.

samsung galaxy s6 edge+ rozdíly

Vysílejte videa živě!

S novou funkcí Live Broadcast můžete streamovat videa na server YouTube. To vše v reálném čase. Prohlížení těchto živých videí je podporováno chytrými televizemi, počítači (i Mac), Androidem a také iOS.

samsung galaxy s6 edge+ live broadcast

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy S6 Edge+ si u nás budete moct zakoupit již 4. 9. tohoto roku. Cena za 32GB variantu je stanovena na 22 599 Kč. Za 64GB verzi pak zaplatíte 25 399 Kč. Při předobjednávce do 3. 9. navíc můžete získat bezdrátovou nabíječku zdarma (u vybraných prodejců).

samsung galaxy s6 edge+ cena

Společně se zakřiveným elegánem také Samsung odhalil tablet Galaxy Tab S2. Tento tablet s podporou LTE (existují však i Wi-Fi verze) bude taktéž dostupný ve 2 variantách. Ty se ovšem liší podle uhlopříčky displeje. Jeden z těchto tabletů nabídne 9,7 a druhý pak 8″ displej s rozlišením QXGA. O výkon obou tabletů se stará osmijádrový procesor Exynos 5433 a 3 GB operační paměti RAM. Nechybí všechny pro ČR důležité LTE frekvence, 32GB úložiště + podpora microSD karet a 8MPx fotoaparát s AF. Tablet s vyšší uhlopříčkou disponuje 5870mAh baterií, 8″ varianta pak nabídne rovných 4000 mAh. Na “palubě” obou tabletů je v základu Android Lollipop.

Cena za 9,7″ Wi-Fi model je 13 999 Kč. Za LTE variantu zaplatíte 16 999 Kč.

Cena za 8″ Wi-Fi model je 11 699 Kč. Za LTE variantu zaplatíte 13 699 Kč.

Jak se vám Samsung Galaxy S6 Edge+ a Samsung Galaxy Tab S2 líbí?

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)