Samsung Galaxy S5: známe výsledky benchmarků! (video)

s5_becnhmark_ico

Jak jistě víte, v pondělí večer Samsung představil svou vlajkovou loď pro tento rok – Galaxy S5. Novinka zaujala nejen odolností proti prachu a vodě, po které volala řada majitelů předchozích modelů, ale také lepším hardwarem, který ale přinejmenším na papíře působí spíše jako evoluce než jako dramatický krok vpřed. Ani benchmarky sice nejsou faktorem, který by jednoznačně vypovídal o celkovém výkonu telefonu, nicméně mohou být dobrým vodítkem pro srovnání s předchozími generacemi i současnými konkurenty. Jak si tedy Samsung Galaxy S5 stojí v “syntetických testech”?

Výsledky tedy sice odpovídají zařízení, které se řadí na výkonnostní špičku, nedá se ale říci, že by výrazně překonávaly konkurenci.

Podívejte se na záznam testů provedených redaktorem serveru PhoneArena přímo na MWC. Autor videa upozorňuje, že “Než stisknete tlačítko pro spuštění přehrávání a začnete si užívat výkon tohoto telefonu, uvědomte si, že je to jen prototyp a finální verze telefonu může získat ještě lepší než naměřená skóre!”

Samsung Galaxy S5: early benchmarks (Quadrant, AnTuTu, GFXBench, Basemark X)

Samsung Galaxy S5: early benchmarks (Quadrant, AnTuTu, GFXBench, Basemark X)

Připomeňme, že prodej Samsungu Galaxy S5 začne 11. dubna tohoto roku. Uvádí se, že zařízení bude hned dostupné ve 150 zemích na všech kontinentech. V Evropě je cena 699 eur, tj. v přepočtu (bez daně a cla) 19 100 Kč, tedy na úrovni “top modelů” ostatních značek.

Zdroje: Mobil Telefon, 4PDA, PhoneArena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)