Podívejte se, jak Samsung testuje telefon Galaxy S5

s5

Každý telefon, který se někdy dostane na trh, prochází všemožnými testy a tomu se nevyhnula samozřejmě ani vlajková loď Samsungu, která se musela podrobit náročnému testu v útrobách jihokorejského výrobce. V interním testu Samsungu byl telefon testován například proti odolnosti vody nebo pádů z různých výšek a úhlů. Při dopadech telefonu byla použita vysokorychlostní kamera, která snímala telefon tak, aby Samsung mohl posoudit, které části telefonu musejí být posíleny a naopak ty, které jsou již v pořádku. Samsung Galaxy S5 byl testován i například před statickou elektřinou, která by mohla telefon zničit.

Galaxy S5 - test

Dále se fyzicky testovala tlačítka a to jak kapacitní, tak i fyzická na přístroji, který je opakovaně mačkal. Testu se nevyhnuly ani reproduktory a mikrofony. Ty byly testovány pro různé regiony, a tak citlivost mikrofonu se může lišit podle toho, do jakého trhu telefon zamířil. Důvodem je odlišnost úrovně hluků v různých regionech.

Galaxy S5 - test¨

Na obrázku výše si poté můžete všimnout místnosti, jejíž zdi jsou vyplněné barevnou pěnou. Takto upravená místnost slouží k tomu, aby se naměřilo záření, které telefon vyzařuje a zůstalo tak v normě předpisů, které každý telefon musí splňovat. Testována na smartphonu byla také odolnost vůči prachu, či nadměrné zahřívání měřené pomocí termovize.

Galaxy S5 - test

Zdroj: phonearena

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)