Chystaný špičkový telefon Samsung Galaxy S5 Prime uniká na fotografiích

galaxy_s5_prime_ico

Samsung by měl v dohledné době představit upravenou verzi své vlajkové lodi s rozlišením obrazovky 2K (2560 x 1440 / QHD), která se vydá do boje s druhým korejským špičkovým konkurentem – LG G3. Podle dřívějších informací měl mít QHD rozlišení již Samsung Galaxy S5, ale kvůli problémům s výrobou 5,2″ panelů byly původní plány revidovány.

Kromě “vybroušené” obrazovky nabídne Samsung Galaxy S5 Prime čip Qualcomm Snapdragon 805 nebo Samsung Exynos 5430, 3 GB operační paměti, 16Mpx fotoaparát s automatickým ostřením, bleskem a technologií Samsung ISOCELL. Operačním systémem bude Android 4.4.3 KitKat a od svého staršího sourozence se verze Prime má odlišovat kovovým tělem. To potvrzují i poslední uniklé fotografie publikované serverem Phone Arena, které si můžete prohlédnout v tomto článku.

Samsung Galaxy S5 Prime Samsung Galaxy S5 Prime

Akumulátor má mít kapacitu 2 800 mAh, což pravděpodobně bude znamenat kratší životnost ve srovnání s modelem S5, neboť baterie bude muset “živit” více obrazových bodů a bude tedy vyžadovat vyšší grafický výkon.

Jak můžete vidět na snímcích, Galaxy S5 Prime se od verze Galaxy S5 zásadně neliší, pouze stříbrný rámeček, který je v aktuálním modelu z plastu, je vyroben z hliníku. Můžeme pouze spekulovat, zda je stejný materiál použit i na zadní stranu telefonu, kde je k vidění stejná textura, jako u “es pětky”, ovšem záda působí zaoblenějším dojmem.

Zahlédnout můžete dále krytky, sloužící k ochraně před prachem a vodou. Tradicí telefonů značky Samsung je jedno mechanické a dvě kapacitní tlačítka na přední straně pod obrazovkou. Zdá se také, že Samsung přesunul mřížku reproduktoru zezadu na spodní stranu přístroje, vedle portu USB 3.0.

Oficiálního představení telefonu Samsung Galaxy S5 Prime bychom se měli dočkat v červnu. K dispozici by měl být v černé, bílé, modré, zlaté a růžové barevné variantě.

Zdroje: Mobil Telefon, SamMobile, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)