Samsung Galaxy S5 Active oficiálně představen pro USA

s5_active_ico

Samsung dnes představil “extra odolnou” variantu své vlajkové lodi Galaxy S5 – telefon Galaxy S5 Active. Zajímavostí ale je, že tento telefon oznámil pouze pro amerického operátora AT & T a nejedná se tak o představení globální verze ani dostupnosti.

Asi nejzajímavější je, jak tento mobil nakonec vypadá – na horní a dolní hraně je chráněn gumovými bloky, které mají zařízení chránit v případě nárazu nebo pádu. Přístroj je certifikován podle vojenské normy MIL-STD 810G a IP67. Specifickým prvkem je speciální tlačítko, “Activity Zone” které umožňuje spustit nabídku s aplikacemi, jež jsou užitečné zejména při outdoorových aktivitách (kompas, mapa, svítilna, atd.). Proti Galaxy S5 má “aktivní verze” hranatější tělo a mechanická tlačítka pod displejem, přičemž v tlačítku “Domů” není snímač otisků prstů.

S5 Active má vynikat zvýšenou odolností S5 Active má vynikat zvýšenou odolností

S5 Active má vynikat zvýšenou odolností S5 Active má vynikat zvýšenou odolností

Z hlediska technických parametrů je Galaxy S5 Active prakticky totožný se svým starším sourozencem – má 5,1″ Super AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, čytřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 na 2,5 GHz, 2 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště, které lze rozšířit paměťovými kartami microSD. K pořizování fotek a natáčení videa slouží 16Mpx fotoaparát ISOCELL, nechybí ani snímač srdečního tepu. Kapacita baterie je 2800 mAh, tloušťka 8,9 mm a hmotnost 171 gramů. Operačním systémem je Android 4.4 KitKat s grafickou nadstavbou TouchWiz.

Samsung Galaxy S5 Active Features and Specs — AT&T Mobile Minute | AT&T

Samsung Galaxy S5 Active Features and Specs -- AT&T Mobile Minute | AT&T

Přístroj se u AT & T prodává ve třech barvách: titanově šedé, “maskovací” a rubínově červené. Cena s úvazkem na dva roky je 200 dolarů (cca 4 000 Kč) při platbě 27,5 dolarů/měsíc, bez úvazku pak 715 dolarů (asi 14 400 Kč bez daně a cla).

Zdroj: Hi-Tech, CNET, GSM Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)