Samsung Galaxy S IV přijde v dubnu a dostane S Pen (spekulace)

samsung_ico

Kolem jednoho z nejočekávanějších telefonů roku 2013 – Samsungu Galaxy S IV – koluje celá řada spekulací. Pojďme se zběžně podívat na nejnovější várku čerstvých zpráv, z nichž většina pochází z korejského serveru Enuri.

V uplynulých dnech přišla zahraniční média s informací, že budoucí vlajková loď Samsungu zahájí prodej v dubnu 2013. Tento termín by znamenal, že Samsung o trochu zkrátil vývojový cyklus – Galaxy S III šel totiž do prodeje v druhé polovině května.

Další zákulisní “drby” pak tvrdí, že Galaxy S IV dostane stylus S Pen, který jsme mohli vidět například u Samsungu Note II. Je otázkou, zda Samsung dá do základní výbavy svého budoucího “top S modelu” jeden z mála prvků, který ho odlišuje o řady Note. Je také možné, že Samsung spojí produktové řady S a Note do jedné – pokud by se dva “top” telefony lišily jen velikostí úhlopříčky, znamenalo by to méně práce se systémovými aktualizacemi. Některé zdroje zmiňují pouze variantu, že Galaxy S IV bude moci pracovat s S Penem. Redaktor, který přispívá na server AndroidSPIN pod přezdívkou Stormy Beach, konstatuje: “Už vidím, jak by mnoho lidí začalo S IV přezdívat Note Mini.”

Dostane Galaxy S IV stylus S Pen? Dostane Galaxy S IV stylus S Pen?

Galaxy S IV přijde s pětipalcovým Super AMOLED displejem 1080p, což vypadá jako reálný údaj, soudě dle toho, s čím přichází konkurence. Šušká se, že nový Samsung poběží na Androidu 4.2 Jelly Bean a bude poháněn čtyřjádrovým procesorem Exynos 5440, běžícím na 2 GHz, vyrobeným 28nm technologií. Mluví se ale i o variantě s osmi jádry – čtyřmi úspornými Cortex-A7 a čtyřmi výkonnými Cortex-A15.

Telefon bude mít 13Mpx fotoaparát s automatickým ostřením a mírně tlustší – 9,2 mm tělo (tloušťka Galaxy S III je 8,6 mm).

Zdroje: Android Guys, Phone Arena, Hi-Tech@mail.ru, Enuri a AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)