Samsung Galaxy S III – prostředí telefonu a aplikace (videopohled)

samsung-galaxy-s-3

Nástupce legendy, nová vlajková loď platformy Android, supertelefon, čtyřjádrové monstrum. Všechny tyto a podobně znějící pojmy bývají v posledním měsíci přiřazovány k třetímu modelu řady Galaxy S od společnosti Samsung. Tento přístroj přišel až po uvedení novinek konkurence (především HTC One X, Huawei Ascend D Quad a LG Optimus 4X) a jeho představení předcházela spousta spekulací, úniků informací a obrázků údajné podoby. Pojďme se podívat, jak prostředí systému vypadá a ukázat některé aplikace. 

Samsung Galaxy S III se stal nejdiskutovanějším telefonem letošního roku, i když ho v té době ještě nikdo kromě Samsungu nespatřil. Novinka se logicky dočkala spousty hardwarových vylepšení, Samsung však zapracoval také na systému, který mimo jiné dostává funkci s názvem S-Voice a vylepšený design.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejnovější verze systému Android 4 Ice Cream Sandwich je u TOP modelu samozřejmostí. Jak to však bývá u Samsungu zvykem, o čistý Android se nejedná a i zde uvidíme nadstavbu TouchWiz, která se dočkala některých vylepšení. Samsung se snažil příjemný požitek z ovládání přístroje doplnit grafickými animacemi a prvky s nádechem přírody, což se mu opravdu povedlo. Vylepšená notifikační lišta, zamykací obrazovka, nové Widgety a příjemné animace tvoří na první pohled nový systém.

1268643-img-samsung-galaxy-s-iii-3-v1

Ovládání hlasem se snažil protlačit Apple se svou asistentkou Siri, ani Galaxy S III není o tuto možnost ochuzen a nově dostává aplikaci S-Voice, která je integrovaná v systému a díky které můžete telefonu zadávat příkazy pomocí hlasu. Oproti čistému Androidu nalezneme v “estrojce” také pár dalších užitečných aplikací, jako například S-Pen pro psaní a kreslení poznámek, vylepšenou galerii, správce souborů, diktafon atp. O chod systému se stará čtyřjádrový procesor Exynos a 1GB RAM paměť, což je dostatečně výkonné “železo” pro plynulý a hladký chod.

Samsung Galaxy S3 – aplikace [preview]

Samsung Galaxy S3 - aplikace [preview]

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)