Samsung Galaxy F (S5 Prime): obrázek ukazuje kovové tělo. Přijde v září?

s5_prime_ico

Ohledně “prémiové verze” Samsungu Galaxy S5 kolují nejrůznější zvěsti přinejmenším od začátku tohoto roku. Dosud nespatřený telefon je u laické i odborné veřejnosti znám pod neoficiálními (a nikdy nepotvrzenými) označeními Samsung Galaxy F, případně Samsung Galaxy S5 Prime. Měl by vynikat 5,2″ či 5,3″ displejem s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů (QHD), výkonným procesorem (podle posledních informací Snapdragonem 805) a prvotřídními materiály (nebo alespoň povrchovou úpravou). Z dalších očekávaných parametrů můžeme zmínit 3 GB operační paměti, 32 GB interního úložiště či 16Mpx fotoaparát.

Podle některých zpráv, písmeno “F” v názvu znamená slovo “Fashion” (móda/módní), což by ukazovalo na větší zaměření na estetický vzhled telefonu s kovovým tělem a úzkým rámečkem kolem displeje.

Samsung Galaxy F: údajný obrázek telefonu Samsung Galaxy F: údajný obrázek telefonu

Na notoricky známém “únikářském” účtu @evleaks se včera objevil obrázek, který by mohl nastínit více o tom, co bychom od Galaxy F/Galaxy S5 Prime mohli očekávat. Na první pohled nelze přehlédnout chromovaný rámeček na obvodu zařízení, který byl k vidění i na starších údajných snímcích tohoto chytrého telefonu, oblejší rohy a kartáčovaný povrch zadního krytu (zde je otázkou, zda se jedná o plas s imitací kovu, jako v případě LG G3, nebo skutečný kov, pravděpodobně hliník, jako u HTC One M8). Podobně vypadá například zpracování plastu na telefonu Ativ S s operačním systémem Windows Phone.

Samsung Ativ S s operačním systémem Windows Phone Samsung Ativ S s operačním systémem Windows Phone

Na zadní straně zařízení je k vidění v podstatě stejná výbava, jako v případě vlajkové lodi Galaxy S5 – tedy fotoaparát, LED blesk a snímač srdečního tepu. Na předku zaujme jiné umístění čelní kamery.

Redaktor Bogdan Petrovan ze serveru Android Authority ale vyjadřuje jisté pochybnosti o pravosti obrázku – konkrétně ho zaujala tečkovaná struktura v oblasti displeje, která rozhodně neodpovídá oficiálním materiálům z dílny marketingového oddělení Samsungu.

Původně se předpokládalo, že by Samsung mohl “prémiovou es pětku” představit již koncem června s uvedením na trh v červenci, nicméně stále častěji se objevují zprávy, podle kterých bude novinka prezentována na akci “Unpacked Ep 2”, jež proběhne pravděpodobně počátkem září. Proti tomuto termínu ale stojí skutečnost, že v rámci této akce bude představen druhý nejdůležitější telefon tohoto výrobce – Galaxy Note 4.

Zdroje: Android Authority, Evleaks, Phone Arena, AndroidSPIN, Android Headlines, Android Geeks, YouHTC, Keinex, Galaxy Droid, Mobil Telefon, Android Soul.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)