Samsung Galaxy Camera 2 – fotoaparát s Androidem (první pohled)

camera 2

Digitální fotoaparát s chytrým systémem není žádnou novinkou, Samsung již před rokem představil model Samsung Galaxy Camera, který lákal právě na přítomnost Androidu. Nyní se nás snaží oslovit druhým pokračováním. Samsung Galaxy Camera 2 opět přináší systém Android ve svých útrobách, což s sebou nese řadu výhod – hlavně pak velmi snadné sdílení fotografií mezi ostatními lidmi a přístroji. Ve výbavě nechybí konektivita Bluetooth, Wi-Fi a NFC. Právě díky NFC je posílání obrázků do mobilního telefonu opravdu snadné a rychlé. Hlavní zbraní je samozřejmě stále objektiv a snímač, který se pochlubí rozlišením 16 MPx, nechybí ani optická stabilizace obrazu či přisvětlovací xenonový blesk. Na rozdíl od jedničky se ovšem Samsung Galaxy Camera 2 nemůže pochlubit slotem pro SIM kartu a s tím spojenými službami – internetem skrze mobilní síť či voláním po neoficiální úpravě.

Samotné prostředí fotoaparátu připomíná telefony Samsung, neboť je zde přítomna nadstavba TouchWiz. Prostředí je velmi rychlé, za což může výborný hardware uvnitř – čtyřjádrový procesor a 2GB RAM paměť. Pojďme se v prvním pohledu podívat, jak fotoaparát vypadá, jak se ovládá a jak snadno se spáruje s mobilním telefonem.

Samsung Galaxy Camera 2 – první pohled

Samsung Galaxy Camera 2 - první pohled

Samsung-Galaxy-Camera-2

Samsung Galaxy Camera 2 – specifikace

  • displej: 4,8″ s HD rozlišením (1280 x 720 pixelů)
  • procesor: čtyřjádrový s frekvencí 1,6 GHz
  • paměť: 2GB RAM, 8GB vnitřní úložiště (okolo 3 GB volného pro data), Micro SD
  • fotoaparát: 16MPx, 21x optický zoom, Xenonový blesk, senzor s velikostí 1/2,3″
  • OS: Android verze 4.3
  • konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC
  • rozměry: 132,5 x 71,2 x 19,3 mm
  • hmotnost: 283 gramů
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)