Runtastic Orbit – první fitness náramek od krále sportovních aplikací

runtastic orbit 1

Wearables, wearables. Typický výraz pro elektroniku roku 2014. Pokud to nejde nosit na ruce, nebo na hlavě, či noze, je to out. Již spousta výrobců představila své koncepty i finální produkty, jak by podle nich měl vypadat ideální chytrý náramek. Těch skutečně zajímavých jsme však až tolik neviděli.

runtastic orbit

Pokud se svým telefonem alespoň občas provádíte libovolnou fyzickou aktivitu, pravděpodobně jste již zaregistrovali existenci firmy Runtastic. Jejich aplikace zvládnou měřit vše od běhu a jízdy na kole až po posilování břišních svalů. Jejich software patří ke stálicím žebříčků stahovanosti v Google Play, a proto si zřejmě řekli, proč nevyzkoušet něco nového. Vzešel z toho barevný kousek hardwaru, který se snaží nezaniknout ve hromadě produktů ostatních výrobců.

runtastic orbit 1

Nese název Orbit, je vybaven OLED displejem, čili poslouží i jako hodinky. Stejně jako u všech chytrých náramků by si výrobci přáli, abyste jejich produkt měli stále na svém zápěstí. K tomu má dopomoct i baterie s výdrží jednoho týdne. Co Orbit měří? Nabídka je standardní. Nechybí počet ušlých kroků a vzdálenosti, spálené kalorie a monitoring spánku. Náramek zároveň může fungovat jako budík a upozorní vás, pokud jste příliš dlouho nečinní.

runtastic-me

Jaký má Orbit náskok oproti konkurenci? Runtastic se ve fitness opravdu dobře vyzná, a pokud bude propojenost náramku a jednotlivých Runtastic aplikací na úrovni, může z toho vzniknout zajímavý “ekosystém”. Cenovka není zrovna nízko. Za Runtastic Orbit dáte 120 $ (2 500 Kč).

Zdroje: TechCrunch, AA.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)