Rekord: ve 2. čtvrtletí prodáno 107,8 milionů chytrých telefonů s Androidem

android-rust-160×110

Výsledky prodeje chytrých telefonů za druhé čtvrtletí tohoto roku přinesly pro Android rekordní čísla – poprvé překonal hranici 100 milionů.

Ze 158,3 milionů smartphonů prodaných ve světě ve 2. čtvrtletí 2012 běžel na ohromujících 107,8 milionech z nich operační systém Android. Jinými slovy: na dvou ze tří, nebo přesněji na 68,1 % všech prodaných chytrých telefonů běží OS od společnosti Google. Jak se dá očekávat, druhé místo zaujal iOS, který se 26 miliony prodaných iPhonů zabral 16,4 % trhu.

Třetí příčka patří BlackBerry s 8,5 miliony smartphonů, zatímco Symbian a telefony s Windows Phone skončily na čtvrtém a pátém místě se 6,4 a 5,1 miliony prodaných kusů.

“Android zvýšil svůj podíl o 110 % a vysoce předstihl růst celého trhu o 47 % proti předchozímu roku, na čemž má největší podíl společnost Samsung, která prodala více než 45 milionů kusů ze svého širokého portfolia, v čele s vlajkovou lodí Galaxy S III a zařízeními s agresivní cenovou politikou Galaxy Y a Galaxy Mini,” řekl Pete Cunningham, hlavní analytik společnosti Canalys.

Samsung opět udržel svou vedoucí pozici na globálním trhu chytrých telefonů se 31% podílem, následují ho společností Apple a Nokia. Výrobky Huawei a ZTE se zatám nedostaly do první pětky, zaímco. HTC se posunulo na čtvrté místo, když těsně překonalo RIM.

Samsung bude pokračovat v nadvládě i v příštím čtvrtletí, a Cunningham k tomu dodává: “Jeho sponzorování olympijských her v Londýně a product placement jistě poslouží k přilákání nových zákazníků, což zajistí silné výsledky i ve třetím čtvrtletí.”

Podíl operačních systému na trhu s chytrými telefony – srovnání 2. čtvrtletí let 2012 a 2011 dle společnosti Canalys.

Podíl operačních systému na trhu s chytrými telefony - srovnání 2. čtvrtletí let 2012 a 2011 dle společnosti Canalys.

Podíl operačních systému na trhu s chytrými telefony - srovnání 2. čtvrtletí let 2012 a 2011 dle společnosti Canalys.

Zdroj: NDTV Gadgets.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)