Menu

Qualcomm: Před koncem roku čtyřjádrové procesory nečekejte

V posledních dnech to vypadalo, že po MWC, kde se představí nejnovější technologie, propukne výkonnostní bitva mezi čtyřjádrovými modely od Nvidie a Qualcommu. Dnes však přichází mírné zklamání. Společnost Qualcomm předesílá, že se až do Q4 letošního roku bude zaměřovat na dvoujádrové modely Snapdragonu S4. Bude tak mít Tegra 3 nadvládu?

Tak jednoduché to určitě nebude. Dalo by se totiž polemizovat, zda-li je v současnosti  přínos čtyř jader tak velký a zda ho bude vůbec potřeba (kromě výsledků v testech). Nadruhou stranu výsledky dvoujádrového modelu Snapdragonu S4 byly velice dobré. Nejspíš se mnou bude většina čtenářů souhlasit, když řeknu, že místo většího výkonu bychom v současnosti spíše ocenili menší energetické nároky. Vydal se  tedy Qualcomm spíše touto cestou?

Do  boje o nejvýkonnější zařízení promluví ještě Exynos od Samsungu, takže se je skutečně na co těšit.

Myslíte si, že jsou v současné době využitelná čtyři jádra?

zdroj: androidcommunity.com

 

Komentáře

Jacob

Jacob

24.2.2012 20:48

Opravdu bych byl rád kdyby začali výrobci více myslet na menší energetickou náročnost zařízení, než na většá výkon. Pokud by výdrž baterie stoupla aspoň na dvojnásobek a výkon by zůstal na úrovni SGS2, byla by spokojenost :)

OptimusKuba

OptimusKuba

24.2.2012 21:27

Pokud pro ty čtyři jádra budou optimalizovat hry, tak to určitě smysl má. Na té energetické náročnosti by ale taky mohli zapracovat a hlavně osazovat zařízení pořádnýma baterkama.

mmichalll

mmichalll

25.2.2012 7:52

Keby radšej polovicu prostriedkov vrazili do vývoja baterií bolo by lepšie. Síce takto spotreba CPU a GPU v mobile zachvílu klesne na 0,000nič v IDLE stave a v záťaži tiež.
Viac jadier sa dá využiť všade… musia byť na to aplikácie uspôsobené, tak ako na PC.

RSS (komentáře k článku)