Boj o Qualcomm patenty: Meizu jde k soudu ve třech zemích

Qualcomm Patenty

To, že se v Číně moc nestarají o licence a patenty je obecně známé. Čínské úřady toho taky moc nevyřeší. Po počátečním neúspěchu v Číně, se společnost Qualcomm rozhodla zažalovat Meizu na třech velkých trzích po světě. Důvodem jsou Qualcomm patenty.

Meizu zneužívalo Qualcomm patenty

Po oficiální stížnosti a hrozbě soudem, se tak skutečně stalo. Qualcommu se nelíbí používání 3G a 4G radiových standardů bez povolení. A podle posledních informací to vypadá, že Qualcommu došla trpělivost a nechtějí ani mimosoudní dohodu.

Meizu tvrdí, že s Qualcommem byli ochotni vyjednávat přímo. S tím ale samozřejmě Qualcomm nesouhlasí. “Meizu odmítlo vyjednat si smlouvu v dobré víře. Prodejem a distribucí zařízení po celém světě porušují práva Qualcommu a my nemáme jinou možnost, než chránit naše patentové právo prostřednictvím soudního řízení,” řekl Don Rosenberg, výkonný viceprezident Qualcommu.

meizu mx6

Qualcomm zažaloval Meizu celkem na třech velkých trzích, a to v USA, Německu a ve Francii. Přesněji podal oficiální stížnost americké komisi pro mezinárodní obchod (ITC), žalobu k německému krajskému soudu v Mannheimu a stížnost k francouzským úřadům.

Pouze čas ukáže, co se stane dále. Nicméně Qualcomm není snadný úlovek u soudu. Na trhu mají výrazné zastoupení a své technologie chtějí chránit veškerými možnými způsoby. Většinu svých příjmů totiž společnost má z licencování technologických patentů, takže pro firmu ze San Diega je důležité, aby spor vyhrála.

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)