Menu

Prodeje chytrých telefonů překročí dvojnásobek prodejů PC

Také si všímáte, jak stále více lidí kolem Vás vlastní chytré telefony? Není to jen Váš pocit, potvrzující to i čísla v předpovědi společnosti Business Intelligence Insider. Ta zkoumala prodej smartphonů a přišla se zajímavým výsledkem.

Nedávno se prodeje chytrých telefonů vyrovnaly prodejům počítačů. Předpověď však hlásá, že se letos prodá dvakrát více chytrých telefonů než počítačů. Ještě více ohromující je rok 2016, kdy se podle BII prodá přes 1,5 miliardy smartphonů.

Minulý rok bylo prodáno celkově 350 milionů počítačů, mobilních přístrojů (“hloupých” i smartphonů) však 1,7 miliardy. V současné době tvoří chytré telefony asi 10 % celkového prodeje mobilních telefonů. Zpráva však také říká, že se tento podíl v roce 2013 vyšplhá na 75%.

Co si myslíte o stále se zvyšujícím počtu prodaných smartphonů?

zdroj: talkandroid.com

 

Komentáře

Fanky

Fanky

3.3.2012 14:53

320 miliard přístrojů ? skade ste nabraly take cislo ?

//Díky za upozornění, zamotal jsem se do těch čísel.

Marsec

Marsec

3.3.2012 17:17

Pokud bude dobrý přístroj s kvalitním dokem (počítám s sgs3) tak ho budu používat misto pc… Na office a internet mi to bohate staci, pokud to pojede přes dok na velkém monitoru a podpora bezdrátove klávesnice + myš… Na hrani už delší dobu používám konzoli. Pc bych si nechal, ale jen to co mám ted, bez upgradu a zaplo by se asi opravdu zřídka. Už ted zapinam počítač tak jednou týdne díky smartphonu :-)

RSS (komentáře k článku)