Přepínání mezi Sense a “čistým” Androidem v praxi – MoDaCo Switch na videu

modaco_switch_ico

Minulý týden jsme ve zprávičce MoDaCo Switch: přepínání mezi Sense a čistým Androidem pro HTC One informovali o záměru Paula O’Briena, který připravuje uživatelsky jednoduché přepínání mezi “čistým” Androidem a systémem s nadstavbou Sense pro HTC One. Konkrétně se má jednat o dual boot s možností výběru mezi originální ROMkou a firmwarem z HTC One “Google Edition”.

Paul nyní přišel se sedm a půl minuty trvajícím videem, na kterém představuje svůj MoDaCo switch v praxi. Překvapivě se nejedná o dva na sobě nezávislé systémy – používána je pouze jedna společná sada dat a aplikací. To znamená, že účty Google, data her i aplikací a v podstatě všechna nastavení jsou sdílená mezi systémy Sense 5 i Google Play Edition. Konkrétně autor ukazuje tuto funkci na klientu sociální sítě Plume, který nainstaluje v jedné verzi ROMky a po restartu do druhé ho má k dispozici včetně již nastaveného přihlášení.

MoDaCo.SWITCH for the HTC One – demo

MoDaCo.SWITCH for the HTC One - demo

Uživatel si tak bude moci vybrat mezi vyšperkovaným Sensem s mnoha funkcemi navíc, nebo Androidem v jeho “krystalicky čisté” podobě, jež by se měla vyznačovat především rychlostí odezvy a absencí pro někoho zbytečných programů.

MoDaCo Switch bude k dispozici jako běžná aplikace – najdete ho tedy v seznamu nainstalovaných programů, odkud ho je možné vyvolat. Poté si vyberete, kterou verzi systému hodláte nastartovat – zda původní (HTC Sense) nebo Google Play Edition (AOSP). MoDaCo Switch bude fungovat s recovery ClockworkMod a TWRP, ke svému provozu bude vyžadovat odemknutí bootloaderu a rootnutí telefonu.

Aplikace zatím není k dispozici, ale chcete-li být v obraze, můžete sledovat oficiální web MoDaCo, Twitter Paula O’Briena a samozřejmě i SvětAndroida.cz, kde budeme další vývoj bedlivě sledovat.

Zdroje: Android Headlines, Android Central a MoDaCo.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)